Kia PV5
In zijn race naar elektrificatie is Kia de markt van de bestelwagens niet vergeten met de PV5, een bestelwagen met een verrassend design dat de stijlcodes overneemt van de EV-modellen van het merk. We herkennen verticale lichtsignaturen, hoekige wielkasten en een erg lage gordellijn. In de versie voor personenvervoer beschikt hij over een groot glasoppervlak.
In de L2H1-uitvoering (voorlopig de enige beschikbare) is de PV5 4,69 m lang en goed voor een nuttig laadvermogen van 665 kg. In die versie haalt hij een rijbereik van 416 km volgens de WLTP-norm. Dankzij zijn erg lage laaddrempel, moduleerbaarheid en gebruikscomfort kreeg hij de prestigieuze titel International Van of the Year 2026.
Renault Trafic E-Tech electric
De Renault Trafic van de vierde generatie is onlangs vernieuwd én volledig elektrisch geworden. Hij staat op een 800V-platform dat evolueert via over-the-air-updates, waardoor hij zijn hele leven lang software-upgrades kan krijgen. De enige motor zit op de achteras en levert 204 pk en 345 Nm. Hij wordt gevoed door een LFP- of NMC-batterij, goed voor een rijbereik van 350 of 450 km. De laadcapaciteit bedraagt 1.250 kg en hij kan tot twee ton trekken.
Een belangrijk voordeel van de 800V-architectuur is dat de laadtijd daalt. Aan een DC-snellader kan de Trafic E-Tech electric in minder dan 30 minuten tot 80% worden opgeladen. Dat beperkt de stilstand aan de laadpaal, essentieel voor een bestelwagen die intensief gebruikt wordt.
Isuzu D-Max
Deze robuuste pick-up is geliefd bij professionele klanten die in zware omstandigheden werken. De Isuzu D-Max is stevig gebouwd en straalt nog altijd een no-nonsensekarakter uit. Onlangs kreeg hij een facelift met lichte uiterlijke aanpassingen en enkele nieuwe, iets luxueuzere afwerkingen.
Op het Salon worden twee nieuwe versies voorgesteld. De eerste is de D-Max EV, de elektrische variant van deze pick-up. Hij behoudt zijn kwaliteiten, waaronder een trekvermogen van 3.500 kg. Maar met een erg beperkt rijbereik van 263 km (WLTP) en een hoge prijs van 71.105 euro excl. btw, zal hij vooral als imago-model dienen binnen het gamma van de Japanse constructeur, die zijn voertuigen in Thailand bouwt.
Interessanter is de nieuwe 2.2-dieselmotor als instapmodel. Hij vervangt de 1.9 die al enkele jaren in het aanbod zat. Met 163 pk en 400 Nm belooft hij een lager gemiddeld verbruik, zonder in te boeten op de capaciteiten van zijn voorganger. Vermeldenswaardig is ook de komst van een nieuwe achttrapsautomaat.
Hyundai Staria Electric
In een persbericht liet Astara, de Belgische invoerder van Hyundai, weten dat er een “groot elektrisch model” zal worden voorgesteld in Brussel. Als we logisch redeneren, blijft er maar één model over dat groter is dan de Ioniq 9 (die al 5,06 m lang is): de Staria, een bestelwagen die uitkomt op 5,25 m.
In Zuid-Korea is de gefacelifte versie al gelanceerd. Zijn unieke design verandert amper, maar het dashboard krijgt wel nieuwe schermen en ook het onderstel werd aangepast voor meer efficiëntie. De elektrische Staria zou beschikken over een 800V-architectuur, waarmee hij vermoedelijk een laadvermogen tot 350 kW haalt.

