Beursblog – Wall Street dondert lager na rentebesluit Fed, of waren uitspraken van minister van Financiën Yellen de boosdoener?

Beursblog – Wall Street dondert lager na rentebesluit Fed, of waren uitspraken van minister van Financiën Yellen de boosdoener?
Janet Yellen – Getty Images

De markten wisten niet goed hoe te reageren op het rentebesluit van de Federal Reserve. In een eerste reactie schoten die hoger, maar Janet Yellen, de Amerikaanse minister van Financiën, gooide roet in het eten. Tijdens een hoorzitting in de Senaat zei ze dat er geen uitbreiding komt van het depositogarantiestelsel voor alle banken.

21.05 – Wall Street eindigt in het rood

De grote Amerikaanse beursindexen laten na een bewogen slot erg gelijklopende en duidelijk rode cijfers zien:

  • De Dow Jones verloor 1,63 procent.
  • De S&P500 dook 1,65 procent lager.
  • De Nasdaq gaf 1,60 procent prijs.

Wat betekent dat voor de Europese beurzen? Afspraak morgen voor een nieuwe beursdag!

20.37 – Yellen zal depositogarantie dan toch niet uitbreiden

Terwijl Jerome Powell, voorzitter van de Fed, het rentebesluit toelichtte, zei Janet Yellen, de Amerikaanse minister van Financiën, in het Congres dat ze niet alle spaardeposito’s bij alle banken wil beschermen. Er was de voorbije dagen heel wat doen rond de uitbreiding van het Amerikaanse depositogarantiestelsel. Dat verzekert het spaargeld tot 250.000 dollar.

De minister gaf gisteren nog de verzekering voor de spaartegoeden bij de kleinere banken uit te willen breiden. Eerder besliste de Amerikaanse overheid om alle deposito’s van de omgevallen banken Signature Bank en Silicon Valley Bank te beschermen.

Gênant: Powell zei tijdens de toelichting van het rentebesluit dat de spaarders zich geen zorgen moeten maken over hun geld.

20.20 – Amerikaanse beurzen zoeken richting

De grote beursindexen Dow Jones en S&P500 gaan licht in het rood op Wall Street. Maar de koersen blijven op en neer gaan, zonder duidelijke richting.

19.09 – Geen verrassing: Fed kiest voor gulden middenweg

18.40 – Wachten op de Fed

Over zowat twintig minuten maakt de Amerikaanse centrale bank haar rentebesluit bekend. De schommelingen op Wall Street blijven in afwachting daarvan beperkt.

18.37 – Deliveroo kondigt Belgische uitbreiding aan

De in Londen beursgenoteerde maaltijdenleverancier Deliverook kondigt een uitbreiding aan naar 175 nieuwe locaties in België:

  • 11 nieuwe steden en 120 gemeenten in Vlaanderen
  • 10 steden en 34 gemeenten in Wallonië

18.13 – Herstelbeweging banken last pauze in

De herstelbeweging die de banken de voorbije dagen, na de overname van Credit Suisse door UBS, hebben ingezet, is vandaag gepauzeerd. De Europese bankindex bleef ter plaatse trappelen. Een overzicht van de prestaties van enkele andere Europese banken.

  • UBS: -3,7 procent
  • ING: -0,65 procent
  • BNP Paribas: -0,5 procent
  • Société Générale: -1,05 procent
  • Deutsche Bank: -2,1 procent
  • Santander: +0,2 procent

17.44 – Bel20 sluit met een klein verlies

De Bel20 verloor vandaag 0,5 procent in de min, terwijl de Eurostoxx50 erin geslaagd is om de handelsdag 0,4 procent hoger af te sluiten.

  • Na een herstelbeweging de voorbije dagen moest KBC vandaag wat terrein prijsgeven. De grootbank dook 0,3 procent lager.
  • Colruyt won 13 procent na het nieuws dat Virya Energy, waar de grootwarenhuisketen een belang van 59,9 procent in heeft, Parkwind verkoopt aan JERA Green.
  • Telenet dook 0,85 procent, na een monsterwinst van zo’n 50 procent gisteren. Toen kwam het licht dat de Amerikaanse telecomgroep Liberty Global Telenet volledig wil inlijven.

17.15 – De verrijzenis van Virgin Orbit

Meer achtergrond over de spectaculaire koersklim van Virgin Orbit (post van 15.49) kan je hier lezen.

Getty Images

16.27 – Mededingingswaakhond opent onderzoek na overname Edpnet door Proximus

De Belgische Mededingingsautoriteit heeft een onderzoek geopend “naar een mogelijk misbruik van machtspositie door Proximus in het kader van de overname van Edpnet”. De BMA spreekt van “ernstige aanwijzingen van aanzienlijke belemmeringen van de mededinging“.

  • Proximus kondigt gisteren nabeurs de overname van het noodlijdende Edpnet aan. Die internetprovider is een onafhankelijke operator met activiteiten in België en Nederland en al vele jaren groothandelsklant van Proximus.
  • “Gelet op de ernstige aanwijzingen van aanzienlijke belemmeringen van de mededinging die hem ter kennis werden gebracht, heeft de Auditeur-generaal van de BMA, na raadpleging van de directeur Economische Zaken, besloten een onderzoek in te stellen naar een mogelijk misbruik van machtspositie door Proximus als gevolg van de overname van Edpnet”, meldt de concurrrentiewaakhond.

16.08 – UBS wil recent uitgegeven obligaties alweer terugkopen

De Zwitserse bank UBS wil obligaties die de bank enkele dagen geleden heeft uitgegeven terugkopen.

  • Het gaat om vastrentende leningen van 1,5 miljard en 1,25 miljard euro, met looptijden tot respectievelijk maart 2028 en maart 2032. Die werden uitgegeven op 19 maart. 
  • De terugkoopactie komt er naar aanleiding van de overname van Credit Suisse.
  • Opgelet: het gaat niet om de veelbesproken AT1-obligaties van Credit Suisse, die door de Zwitserse toezichthouders werden afgeschreven naar nul, terwijl aandeelhouders nog een klein bedrag overhielden aan de overname door UBS.

15.49 – Virgin Orbit knalt bijna 50 procent naar omhoog

Het persagentschap Reuters meldt dat Virgin Orbit dicht bij een overnamedeal staat. De risicokapitaalinvesteerder Matthew Brown zou bereid zijn om 200 miljoen dollar op tafel te leggen voor het ruimtevaartbedrijf van Richard Branson. De markten reageren positief op het nieuws en stuwen het aandeel 48 procent hoger.

15.41 – Christine Lagarde praat euro naar hoogste niveau van de voorbije vijf weken

De euro koerst hoger na een toespraak van Christine Lagarde, voorzitter van de Europese Centrale Bank (ECB). Daarin zei ze dat de inflatie nog altijd hoge toppen scheert. De topvrouw van de monetaire instelling stelde alsnog geen verdere renteverhogingen in het vooruitzicht. Ze herhaalde dat elke beslissing op basis van de beschikbare data zal worden genomen.

14.39 – GameStop schiet 35 procent hoger

Na de publicatie van de kwartaalresultaten schiet de gamewinkelketen GameStop 35 procent hoger (zie bericht van 13.18 uur). Voorbeurs was er nog sprake van een koersstijging van maar liefst 50 procent.

14.38 – Weinig beweging op Wall Street na luiden openingsbel

De Dow Jones duikt na bijna tien minuten handelen 0,1 procent lager. De S&P500 en Nasdaq blijven teer plaatse trappelen.

13.18 – GameStop maakt winst met ferme koersstijging tot gevolg

‘Meme-aandeel’ GameStop, die zijn faam maakte als wapen tegen institutionele shortsellers,  boekte het afgelopen kwartaal een nettowinst van 48,2 miljoen dollar.

  • In dezelfde periode vorig jaar boekte het nog een verlies van 147,5 miljoen dollar. De aandelenkoers stijgt voorbeurs met bijna 50 procent.
  • GameStop zei zich te blijven richten op efficiëntie, winstgevendheid en “pragmatische groei”.

12.43 – Voorzitter Duitse centrale bank: “Rente moet blijven stijgen”

Joachim Nagel, voorzitter van de Bundesbank, zegt in een interview met Financial Times dat de ECB zich niet mag laten afschrikken door de bankencrisis om de rentes te verhogen.

  • “Ons gevecht tegen de inflatie is nog niet voorbij”, klinkt het. “Het lijdt geen twijfel dat de prijsdruk sterk is en breed verspreid is. Als we deze koppige inflatie willen bedwingen, zullen we nog koppiger moeten zijn.”
  • De ECB heeft vorige week alvast beslist om een vervolg te geven aan de forse renteverhogingen. Toen werd de rente opgetrokken met 50 basispunten.

12.31 – Kom alles te weten over de deal tussen Virya Energy en JERA Green

12.17 – Bel20 blijft ter plaatse trappelen

De Eurostoxx50 wint 0,45 procent, terwijl de Bel20 ter plaatse blijft trappelen.

  • Colruyt noteert 13,6 procent in de plus na het nieuws dat Virya Energy, waar Colruyt een belang van 59,9 procent in heeft, Parkwind verkoopt aan JERA Green.
  • Telenet noteert 0,55 procent in de min na de forse koersstijging (+50 procent) gisteren. Toen kwam het licht dat de Amerikaanse telecomgroep Liberty Global Telenet volledig wil inlijven.

11.19 – Na drie opeenvolgende dalingen klimt de Britse inflatie opnieuw

De Britse inflatie is vorige maand gestegen met 10,4 procent (op jaarbasis), tegenover 10,1 procent in januari.

  • Economen hadden gerekend op een verdere afzwakking. Zij hadden een geldontwaarding van 9,9 procent voorspeld.
  • De prijzen stegen op maandbasis met 1,1 procent. Dat was een maand eerder een daling van 0,6 procent. Economen rekenden voor februari op een stijging met 0,7 procent.

11.07 – ING verwacht niet dat Liberty Global bod op Telenet verhoogt

Er valt de voorbije dagen heel wat te beleven in het Belgische beurslandschap. Vandaag trekt Colruyt alle aandacht naar zich toe, en gisteren liep Telenet in de spotlight. Het telecombedrijf won toen zo’n 50 procent na een overnamebod van Liberty Global. Het Amerikaanse bedrijf is bereid 22 euro per aandeel te betalen.

  • ING spreekt van een eerlijke prijs. Analist David Vagman, die vanochtend zijn koersdoel verhoogde van 17 naar 21 euro met een onveranderd “houdenadvies”, merkt op dat het bod niet als een verrassing komt. Hij verwacht geen hoger bod.
  • Vagman wijst wel op enkele ontevreden aandeelhouders die gefrustreerd zijn geraakt door de zwakke prestaties van het aandeel, door de communicatie rond de dure Fluvius-deal en door de dividendverlagingen. Het valt echter af te wachten of die iets zullen ondernemen.

Telenet noteert vandaag 0,75 procent in de min.

11.00 – Verkoop Parkwind geeft Colruyt vleugels

Na zo’n twee uur handelen noteert Colruyt 14,25 procent in de plus. De forse koerswinst komt er na het nieuws dat Virya Energy, waar Colruyt een belang van 59,9 procent in heeft, Parkwind verkoopt aan JERA Green (zie bericht van 9.34 uur).

10.49 – Koersdoel Colruyt verhoogd door Degroof Petercam

Ten gevolge van de verkoop van Parkwind (zie bericht van 9.34 uur) heeft Degroof Petercam het koersdoel van Colruyt verhoogd.

  • Het koersdoel werd van 25,00 euro bijgesteld naar 27,00 bij handhaving van het Houden advies.
  • Degroof hield al rekening met een dergelijke transactie. De verkoopprijs valt echter hoger uit dan de 1,2 miljard euro waar analist Fernand de Boer op rekende. Daardoor kon het koersdoel omhoog. Degroof mikt op een boekwinst van 500 miljoen euro.
  • Het aandeel Colruyt schoot deze morgen 14 procent omhoog tot 28,09 euro.

09.34 – Colruyt ziet Parkwind voor minstens 1,5 miljard euro verkocht worden

Virya Energy verkoopt Parkwind aan JERA Green. Dit maakte Colruyt, dat een belang van 59,9 procent in Virya heeft, deze morgen bekend.

  • De afronding van de transactie wordt later dit jaar verwacht en is onderworpen aan de goedkeuring van de relevante mededingingsautoriteiten en andere administratieve autoriteiten.
  • Parkwind is opgericht in 2012 en het grootste offshore windenergie platform in België. Parkwind participeert in vier operationele windparken gelegen voor de Belgische kust in de Noordzee, maar ook in buitenlandse windparken.

09.11 – Bel20 opent rood

Na een sterke handelsdag gisteren, waar de Brusselse sterindex anderhalf procent won, duikt de Bel20 na de openingsbel bijna een half procent omlaag.

  • Sofina is het enige aandeel die met winst opent.
  • Grotere verliezen bij WDP en Cofinimmo. De andere verliezen beperken zich tot 1 procent.

08.14 – Verwachtingen over Fed laat belegger terug naar goud kijken

Goud zakte afgelopen twee dagen zo’n 50 dollar. Maar beleggers verwachten dat het rentebesluit van de Fed de prijs op lange termijn ten goede zal komen.

  • Nicky Shiels van MKS Pamp zei dat “de Fed zal moeten kiezen tussen een hogere inflatie of een recessie/financiële instabiliteit. Beide uitkomsten zijn positief voor goud.”
  • Ook Peter Schiff sluit zich daarbij aan:

06.39 – Wall Street sloot in het groen af

Het wegebben van de bankenzorgen leidde tot stijgende koersen op Wall Street.

  • De Dow Jones won bijna 1 procent, tot 32.560 punten.
  • De S&P500 won 1,3 procent en springt weer boven de grens van 4.000 punten, tot ruim 4.002 punten.
  • De Nasdaq won 1,6 procent en klokte af op 11.660 punten.

First Republic Bank kon zijn koerswinst grotendeels vasthouden, met dank aan Janet Yellen, die zei bereid te zijn om de bescherming van de Amerikaanse spaardeposito’s verder uit te breiden.

Op de agenda: Wat doet Jerome Powell vanavond met de rente in de VS? Beleggers lijken uit te gaan van een verhoging van 25 basispunten. Lees er hier meer over.

Een terugblik op gisteren? Lees het overzicht hier

Bel20Eurostoxx50KBCColruytTelenetProximusGameStopEurostoxx50Bel20ColruytTelenetColruytTelenetColruytBel20SofinaWDPCofinimmoGoud
Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.

15:00