Geen unanimiteit, en dus ook geen herdenking voor de NAVO in de Kamer.
- Het was Kamerlid Theo Francken (N-VA) die met het voorstel afkwam: of er geen klein feestje, een ‘feestelijke herdenking’ afkon, voor 75 jaar NAVO? “Het sterkste en meest succesvolle militaire bondgenootschap uit de geschiedenis. België is een van de founding fathers en dat zullen we vieren tijdens de plenaire van 4 april”, zo kondigde hij aan, nadat de commissie Defensie in de Kamer akkoord was gegaan.
- Maar dat is buiten de spelregels van de Kamer gerekend. Want het is de Conferentie van de voorzitters, met alle fractieleiders, die nog akkoord moest gaan. En dat moet unaniem.
- Eén partij wil geen feest voor de NAVO: de PVDA-PTB. Die ging radicaal dwarsliggen, en dus geen viering. Kamerlid Wouter Beke (cd&v) reageerde scherp: “Slechts één Fractie steunt dit idee niet. Onbegrijpelijk dat de PVDA niet wil inzien wie onze vrede garandeert, en wie ons oorlog brengt.”