Fiscus vermindert controles op Airbnb in België drastisch en viseert nu buitenlands vastgoed


Key takeaways

  • De Belgische belastingdienst heeft in 2025 het aantal controles op inkomsten uit kortetermijnverhuur, zoals Airbnb, drastisch verminderd.
  • Ondanks de verminderde controle leidde 70 procent van de controles nog steeds tot noodzakelijke belastingcorrecties.
  • De dienst heeft zijn focus verlegd naar onroerend goed in het buitenland.

De Belgische belastingdienst heeft vorig jaar minder controles uitgevoerd op inkomsten uit kortetermijnverhuurplatforms zoals Airbnb. Dat blijkt uit cijfers van de Federale Overheidsdienst Financiën, gerapporteerd door het Franstalige zakenblad L’Echo.

Verschuiving in focus

In 2024 vonden nog meer dan 5.000 controles plaats. In 2025 verminderde de Belastingdienst de druk op belastingplichtigen met inkomsten uit toeristische of kortetermijnverhuur. Vastgoed in het buitenland komt daarentegen steeds meer in het vizier.

Het aantal controles in 2025 daalde aanzienlijk tot 1.192 personen met inkomsten uit toeristische of kortetermijnverhuur. Dat is een sterke daling ten opzichte van de 5.056 controles in 2024. Opvallend is dat 70 procent van deze controles resulteerde in noodzakelijke correcties.

Europese wetgeving

De sterke toename van het aantal controles in 2024 werd toegeschreven aan nieuwe Europese regelgeving die digitale platforms verplicht om een reeks gegevens aan de belastingdienst te verstrekken. (fc)

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Voeg businessam.be toe als preferred source op Google
Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.