Key takeaways
- Minister Frank Vandenbroucke (Vooruit) stelt voor om flexi-jobs voor langdurig zieken te beperken tot zes maanden.
- Cd&v pleit voor een totaalverbod om duurzame loopbaantrajecten voorop te stellen.
- Voorstanders zien kortdurend werk als een essentiële katalysator voor herstel.
Minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke (Vooruit) heeft een nieuwe beperking voorgesteld die de duur van flexi-jobs voor personen met langdurig ziekteverlof zou beperken tot maximaal zes maanden. Dat meldt Het Laatste Nieuws.
Geleidelijke re-integratie
Vandenbroucke stelt dat het toestaan van een tijdelijke terugkeer naar het werk via flexi-jobs een nuttige eerste fase vormt voor de re-integratie van langdurig zieke patiënten in het arbeidsproces.
Volgens de minister kunnen die kortdurende functies iemands moreel en energie een boost geven door sociale interactie en een gevoel van zingeving te bevorderen, wat op zijn beurt het herstelproces kan versnellen. Hij stelt verder voor dat dergelijke tewerkstelling tijdens de eerste maand van het ziekteverlof verboden zou moeten worden.
Totaalverbod
Dit standpunt stuit echter op tegenstand van coalitiepartner cd&v, die van mening is dat de beperking niet ver genoeg gaat. Parlementslid Nathalie Muylle heeft een wetsvoorstel ingediend om flexi-jobs voor langdurig zieken volledig te verbieden.
Muylle stelt dat de functies te tijdelijk zijn en geen carrièreperspectieven op lange termijn bieden, waardoor ze niet bijdragen aan duurzame werkgelegenheid.
Prioriteit voor duurzame werkgelegenheid en begrotingsbezorgdheid
Vanuit het perspectief van de cd&v moet de nadruk liggen op het in kaart brengen van de daadwerkelijke capaciteiten van zieke personen om een geleidelijke en permanente terugkeer naar de arbeidsmarkt te faciliteren. Bovendien zette Muylle vraagtekens bij de logica om dergelijke regelingen toe te staan, gezien de huidige toestand van de nationale begroting.
(at)
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

