Het aantal hoogrentende spaarboekjes blijft toenemen. Zo heeft de internetbank MeDirect voor de derde keer in drie maanden tijd de rente op de Fidelity-spaarrekening opgetrokken. Daardoor brengt die spaarformule nu 1,2 procent op. In totaal telt ons land intussen twaalf spaarboekjes met een rente van minstens 1 procent.
Twaalf spaarboekjes brengen minstens 1 procent op

Waarom is dit belangrijk?
Er lijkt geen dag voorbij te gaan zonder dat een bank de rente op een spaarboekje optrekt. Voornamelijk de internetbanken strijden om de spaarder. Veel van die digitale spelers, waaronder MeDirect en Santander Consumer Bank, hebben de rente op één of meerdere rekeningen al meermaals verhoogd.In het nieuws: MeDirect heeft de getrouwheidspremie op de Fidelity-spaarrekening verhoogd van 0,85 procent naar 1 procent. De basisrente blijft 0,2 procent, waardoor het totaalrendement uitkomt op 1,2 procent.
- De vergelijkingssite Spaargids.be merkt op dat de internetbank voor de derde keer in drie maanden tijd de rente op die spaarformule heeft opgetrokken.
- Tot en met 24 oktober (2022) moesten de spaarders met een Fidelity-spaarrekening tevreden zijn met een rente van 0,16 procent. De spaarvergoeding ligt nu dus 7,5 keer hoger.
- De Fidelity-spaarrekening is momenteel de enige rekening van MeDirect die minstens 1 procent in het laatje brengt.
Aantal hoogrentende spaarboekjes neemt toe
Zoom out: In totaal telt ons land al twaalf spaarboekjes die gepaard gaan met een rente van minstens 1 procent. Dat aantal zal de komende maanden verder toenemen.
- BNP Paribas Fortis lanceert op 1 februari de Spaarrekening Plus. Wie zijn geld op dat spaarboekje parkeert, krijgt een rente van 1,25 procent. Via die rekening kan je weliswaar maximaal 100.000 euro opzijzetten.
- Beobank pakt begin volgende maand ook uit met twee spaarformules die minstens 1 procent opbrengen.
- De bank haalt de Step Up-rekening van onder het stof. Dat spaarboekje zal een rente opleveren van 1,05 procent. Wie zo’n rekening opent, kan maximaal 750 euro per maand sparen.
- De nieuwe rekening Save Plus zal ook gepaard gaan met een rente van 1,05 procent. Die rente geldt voor alle deposito’s vanaf 50.000 euro. Wie minder spaart, ziet de rente dalen tot 0,5 procent.
Andere spaarformules: Ook bij enkele andere instellingen krijg je een hogere rente.
- Het is mogelijk om te sparen via de e-DEPO-rekening van de overheid. Die rekening brengt momenteel 2,4 procent bruto in het laatje. Na betaling van de roerende voorheffing (30 procent) hou je 1,68 procent over.
- Trade Republic betaalt een rente van 2 procent bruto op geld dat gestald wordt op een rekening bij de Duitse broker. Het betreft een niet-gereglementeerde rekening. Dat betekent dat je een roerende voorheffing moet betalen op de opbrengsten. Netto hou je 1,4 procent over.
(fjc)