Zelensky: “30 procent van alle Oekraïense energiecentrales zijn vernield”

Een derde van alle Oekraïense elektriciteitscentrales is de afgelopen week door de Russen vernield. Hierdoor zijn in het hele land “enorme black-outs” ontstaan, zo tweette Oekraïens president Volodymyr Zelensky eerder vandaag. Moskou hoopt het Oekraïense verzet te breken door de bevolking aanstaande winter koude te laten lijden.

Voeg businessam.be toe als preferred source op Google

Waarom is dit belangrijk?

De golf van Russische luchtaanvallen op kritieke infrastructuur in Oekraïne - en op de burgerbevolking - kwam als reactie op de aanval op de Krimbrug eerder deze maand. De explosie van die brug, die het vasteland van Rusland verbindt met het schiereiland de Krim, was een harde klap voor Moskou. Het Kremlin hechtte bijzonder veel symbolische waarde aan die verbinding.

De feiten: sinds de 10de oktober heeft het Russische leger zijn bombardementen op de cruciale energie-infrastructuur van het land opgevoerd. Ook vandaag nog hebben de Russen verschillende raketaanvallen uitgevoerd op energiecentrales in hun buurland. Een van die aanvallen, op een elektriciteitscentrale in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, zou het leven van drie mensen hebben opgeëist, zo bericht Reuters. Ook in Zhytomyr en Dnipro werden elektriciteitsvoorzieningen geraakt.

  • Op Twitter bestem
Dit premium artikel is exclusief voor abonnees
Abonneer je nu op Business AM!
Denk jij vooruit, aan de toekomst van morgen? Business AM is jouw leidraad doorheen verandering. Hol niet achter de feiten aan en maak deel uit van Vlaanderens snelst groeiende business website.
Al abonnee? Log in en krijg toegang tot alle premium artikels.
Meer premium artikelen
Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.