Gisteren bleek dat Filip Dewinter (Vlaams Belang) een lunch met Koen Metsu (N-VA) factureerde die nooit heeft plaatsgevonden. Nu duikt ook de naam van oud-Vlaams Parlementsvoorzitter Jan Peumans (N-VA) op. Ook hij diende om onkosten te verantwoorden.
- “Het is een misverstand, een administratieve vergissing”, zo suste Vlaams Parlementslid Filip Dewinter gisteren op ATV, over zijn onkostennota aan Chinese vzw’s van de Chinese overheid. Die nota bevatte ook een doorgefactureerde “lunch met Koen Metsu (N-VA), voorzitter van de Commissie Binnenlandse Zaken”.
- Maar die lunch bleek nooit te hebben plaatsgevonden: Metsu ontkende in alle talen, en vroeg excuses. Die kreeg hij dus van Dewinter: “Metsu heeft hier helemaal niets mee te maken, ik heb nooit met hem geluncht”, zo stelde die.
- Maar daarmee is de kous niet af. Want in de boekhouding van één van die Chinese vzw’s, de ECCEF, duikt ook een bonnetje op voor een lunch met de “secretary” van de voorzitter van het Vlaams Parlement, Jan Peumans (N-VA) dus in die tijd.
- Prompt stuurde Peumans een mail naar Dewinter, afgelopen maandag: ”Kunt u mij eens uitleggen waarop deze leugen is gebaseerd? Ik noch mijn kabinetschef of secretaresse hebben ooit met u geluncht. En ik ben ook niet van plan dat te doen. Maar waar dit op gebaseerd is? Dit is misbruik van naam en vertrouwen. Ik hoor graag uw uitleg”, zo schreef Peumans. Een antwoord kwam er voorlopig niet. “Ik wacht op verontschuldigingen”, zo reageert Peumans nog.