Uitvinder van copy-paste overleden

Uitvinder van copy-paste overleden
Larry Tesler – Wikimedia

De Amerikaanse computerpionier Larry Tesler is maandag overleden op 74-jarige leeftijd. Hij gaat de geschiedenisboeken in als de bedenker van ‘cut, copy & paste’.

Zijn overlijden werd bekendgemaakt door techjournalist Luke Dormehl. Tesler bedacht in de jaren 70 een manier om stukken tekst op een computer te knippen, te kopiëren en te plakken, een techniek die snel overal werd gebruikt.

Xerox

Tesler werkte destijds voor het bedrijf Xerox. Hij had een hekel aan de omslachtige systemen waarmee hij moest werken en vond aldus de computercommando’s ‘Cut, copy, paste’ uit.

Tesler ging na zijn tijd bij Xerox aan de slag bij het jonge computerbedrijf Apple. Daar ontwikkelde hij de Lisa- en Macintosh-computers. Die zorgden ervoor dat het grote publiek kennismaakte met copy-pasten.

Voorloper iPhone

Tesler werkte voor Apple ook aan de Newton MessagePad, een draagbare computer waarbij mensen rechtstreeks op het scherm konden werken. Het werd geen commercieel succes, maar het was wel de voorloper van de iPhone en de iPad. ‘Ik word ten onrechte de vader van de grafische gebruikersomgeving van de Macintosh genoemd. Dat was ik niet. Maar een vaderschapstest zal me misschien wel aanwijzen als een van de grootouders’, zei hij daar zelf over.

Later heeft Tesler ook nog gewerkt voor Amazon en Yahoo.

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.

02:00