Vivaldi wil de wet van ‘openbaarheid van bestuur’ aanpassen, minister van Binnenlandse Zaken Annelies Verlinden (cd&v) is bezig met een hervorming. De bedoeling is meer transparantie te geven in overheidsprocedures, en dus meer documenten vrij te geven.
- Volgens de oppositie gaat het allemaal niet ver genoeg: onder meer negatieve adviezen van de Inspectie Financiën, of van Begroting zouden nog altijd niet vrijgegeven worden onder de nieuwe wet.
- Voor de Vlaamse regering zijn dergelijke adviezen wel altijd automatisch publiek. En in Brussel is men ook daarnaar aan het streven: in het regeerakkoord daar stond om het voortaan ook zo te doen. Daar stemden regeringspartijen in met die grotere openheid.
- Voorlopig lijkt de meerderheid in de Kamer er niet wakker van te liggen: toen het (veel zwakkere) voorstel van Verlinden gisteren moest gedebatteerd worden, was er alvast geen meerderheid aanwezig. Geen debat dus.