Melissa Depraetere (Vooruit) wil snelheid op snelwegen verlagen naar 100 kilometer per uur

Vlaams minister van Klimaat Melissa Depraetere (Vooruit) heeft voor ophef gezorgd met een opvallende uitspraak. Ze wil de maximumsnelheid op onze snelwegen verlagen naar 100 kilometer per uur. Dat zou beter zijn voor het klimaat en bovendien veiliger. “Argumenten genoeg dus om de discussie te openen”, zegt Depraetere over het idee.


Key Takeaways

  • Vlaams minister van Klimaat Melissa Depraetere (Vooruit) lanceert het idee om de maximumsnelheid op snelwegen te verlagen naar 100 kilometer per uur.
  • Die maatregel moet helpen om de klimaatdoelstellingen te halen. Daarnaast zijn er ook economische voordelen, net als op het vlak van verkeersveiligheid.
  • Mobiliteit is binnen de Vlaamse regering wel een bevoegdheid van Annick De Ridder (N-VA), dus de kans dat de vermindering van de maximumsnelheid er snel komt, is klein.

Vlaams minister van Klimaat Melissa Depraetere (Vooruit) werkt momenteel volop aan het nieuwe Vlaams energie- en klimaatplan (VEKP). De voorbije periode is al duidelijk geworden dan Vlaanderen niet op koers zit om haar klimaatdoelstellingen te halen. Tussen 2005 en 2030 moest de CO2-uitstoot met 40 procent verminderen, maar voorlopig lijkt de regio af te stevenen op een vermindering van maar 33,5 procent.

Depraetere komt daarom met alternatieve voorstellen. In een HLN-podcast oppert de minister het idee om de maximumsnelheid op onze snelwegen te verlagen naar 100 kilometer per uur. Nederland voerde die maximumsnelheid in 2019 in tussen 6 en 19 uur. Dat moest toen helpen om stikstof te verminderen, maar bleek tegelijkertijd ook te helpen tegen files en voor de verkeersveiligheid.

Bevoegdheid van De Ridder

Melissa Depraetere ziet dus veel redenen om de discussie over een lagere maximumsnelheid te openen binnen de Vlaamse regering. De bevoegdheid daarvoor ligt wel bij minister van Mobiliteit Annick De Ridder (N-VA).

“Als minister van Klimaat is mijn taak om ervoor te zorgen dat elke collega met een aantal voorstellen komt. Dit is één van de opties, en zo zijn er verschillende”, besluit Depraetere.

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.