Key takeaways
- Mercedes-Benz gaat een samenwerking aan met Tytan Technologies om zijn aanwezigheid op de Europese defensiemarkt uit te breiden.
- Het “Drone Defender”-systeem maakt gebruik van G-Klasse-voertuigen om autonome interceptiedrones te lanceren.
- Tytan Technologies breidt de productie uit om tegen het einde van het jaar maandelijks 3.000 drones te kunnen leveren.
Mercedes-Benz breidt zijn aanwezigheid in de defensiesector uit door een strategisch partnerschap aan te gaan met Tytan Technologies, een in München gevestigde drone-startup.
Drone Defender-systeem
Hoewel de autofabrikant uit Stuttgart al sinds de jaren 1950 aan het Duitse leger levert – met name via het terreinvoertuig “Wolf” – werden deze activiteiten voorheen buiten het publieke oog gehouden. CEO Ola Källenius heeft onlangs echter een strategiewijziging aangekondigd, waarmee hij aangeeft dat het bedrijf bereid is de versterking van de Europese defensiecapaciteiten te ondersteunen.
De hoeksteen van deze nieuwe alliantie is de “Drone Defender”, een gespecialiseerd luchtverdedigingssysteem. Deze technologie is ontworpen om vijandige drones te lokaliseren en onschadelijk te maken, die steeds vaker worden gesignaleerd boven kritieke Duitse infrastructuur en luchthavens. Naast binnenlandse veiligheid is het systeem bedoeld voor inzet in actieve conflictgebieden.
Integratie van voertuigplatforms
Het project leunt sterk op de G-Klasse, die dienst doet als mobiel platform uitgerust met sensoren en radar om autonome interceptordrones te lanceren. Deze interceptors zijn ontworpen om vijandelijke vliegtuigen zelfstandig te volgen en te vernietigen.
Bovendien kunnen de wapensystemen van de voertuigen worden losgekoppeld voor stationair gebruik. Voor gecoördineerde operaties kunnen Mercedes-Benz Sprinter-busjes fungeren als mobiele commandocentra om groepen van deze met drones uitgeruste voertuigen aan te sturen.
Schaalvergroting Tytan Technologies
Voor Tytan Technologies, in 2023 opgericht door Balázs Nagy en Batuhan Yumurtaci, alumni van de TU München, betekent deze deal een belangrijke stap op weg naar een vooraanstaande speler in de defensiesector. De start-up heeft al beschermingsconcepten ontwikkeld voor de Bundeswehr en levert interceptordrones aan Oekraïne. Gesteund door ongeveer 46 miljoen euro van investeerders zoals Lakestar, Magnetic en het NATO Innovation Fund, groeit het bedrijf snel. Tytan is van plan om deze zomer een nieuwe productiefaciliteit in München te openen, met als doel een maandelijkse productie van 3.000 drones tegen het einde van het jaar.
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

