Woensdag zei Joeri Borisov, hoofd van het Russische ruimteagentschap Roscosmos, dat het land actief tot 2028 zal blijven samenwerken met het Westen aan het Internationaal Ruimtestation (ISS). Vorig jaar zei Rusland nog dat het de samenwerking na 2024 zou stopzetten.
Rusland beslist om toch langer samen te werken met het Westen aan ISS, maar wil daarna eigen ruimtestation bouwen

Waarom is dit belangrijk?
Sinds de invasie van Oekraïne vorig jaar van start ging, is er een politieke kloof ontstaan tussen Rusland en het Westen. Maar het ISS is een uitzondering. Aan boord van het ruimtestation werken Russische kosmonauten nog altijd nauw samen met westerse astronauten.In het nieuws: Borisov maakte het nieuws bekend tijdens een gesprek met Vladimir Poetin dat op televisie werd uitgezonden.
- "Bij besluit van de regering is de werking van het Internationale Ruimtestation verlengd tot 2028", zei Borisov. Daarbij verwijst hij enkel naar het Russische deel van het ISS. Het westerse deel van het station zal tot 2031 operationeel blijven.
- Nadat de samenwerking is stopgezet, wil Rusland een eigen ruimtestation bouwen, het Russian Orbital Service Station (ROS
Dit premium artikel is exclusief voor abonnees
Abonneer je nu op Business AM!
Denk jij vooruit, aan de toekomst van morgen? Business AM is jouw leidraad doorheen verandering. Hol niet achter de feiten aan en maak deel uit van Vlaanderens snelst groeiende business website.
Al abonnee? Log in en krijg toegang tot alle premium artikels.

