Nieuwe iPhone scoort niet bij beleggers

De Amerikaanse beurzen gaan licht lager. Apple verliest 2,6 procent na de voorstelling van zijn nieuwe iPhone.

Apple stelde dinsdagavond de iPhone 12 voor, het eerste model dat compatibel is met 5G. Apple komt daar wel een jaar later mee dan zijn concurrenten Huawei en Samsung. Dat, in combinatie met de moeilijke uitrol van 5G wereldwijd, maakt dat beleggers niet meteen een gat in de lucht springen. Ze sturen het aandeel 2,6 procent in het rood. Maandag ging Apple nog 6,4 procent hoger.

Daarnaast gaan ook de farmabedrijven Johnson&Johnson en Eli Lilly onderuit omdat ze testen met respectievelijk een coronavaccin en een coronabehandeling moesten stopzetten. Bij Johnson&Johnson – dat zijn testen in België uitvoert – kreeg een patiënt een onverklaarbare ziekte, bij Eli Lilly werden er laat ’s avonds ‘veiligheidsproblemen’ vastgesteld zonder meer informatie. J&J verliest 2,3 procent, Eli Lilly doet er 2,8 procent af.

Resultatenregen

Een bedrijf dat wel kan profiteren is Disney. De entertainmentgigant kondigde maandagavond nabeurs aan dat het zijn hele structuur omgooit en vanaf nu focust op streaming. De coronacrisis heeft daar veel mee te maken. Het aandeel veert 3,2 procent op. Concurrent Netflix gaat 2,6 procent hoger.

Dinsdag waren er ook resultaten van de luchtvaartmaatschappij Delta Airlines. Die waren niet om over naar huis te schrijven. Door de coronacrisis boekte het bedrijf in het derde kwartaal 5,4 miljard dollar (4,6 miljard euro) verlies, tegenover een winst van 1,5 miljard een jaar eerder. Het besloot ook om een bestelling van 5 miljard dollar aan Airbus-vliegtuigen te annuleren uit besparingsdrift. Het aandeel vliegt 2,7 procent lager. American Airlines kan daar niet van profiteren en crasht zelfs 5,4 procent.

Hetzelfde met banken JPMorgan en Citigroup, die dinsdag ook met resultaten kwamen. De cijfers waren beter dan verwacht en toch konden ze die niet verzilveren in hun beurskoers. Ze gaan respectievelijk 1,6 en 4,8 procent lager. De enige die scoorde met zijn resultaten was vermogensbeheerder Blackrock met een winst van 3,9 procent.

Voeg businessam.be toe als preferred source op Google
Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.