Morgan Stanley zegt dat techaandelen bodem nog niet hebben bereikt, maar noemt een techbedrijf dat de storm kan doorstaan

Morgan Stanley zegt dat techaandelen bodem nog niet hebben bereikt, maar noemt een techbedrijf dat de storm kan doorstaan
Nasdaq – (Photo by John Smith/VIEWpress)

De techindex Nasdaq had de afgelopen weken de wind in de zeilen. Beleggers reageerden onder meer positief op de halfjaarlijkse resultaten van enkele techgiganten. De Amerikaanse bank Morgan Stanley waarschuwt wel dat de techaandelen de bodem nog niet bereikt hebben.

Het is opnieuw een spannende periode voor de beleggers. De beursbedrijven komen nu namelijk naar buiten met de halfjaarlijkse resultaten. De afgelopen weken konden we al een blik werpen op de cijfers van enkele grote namen uit de techwereld, waaronder Alphabet, Amazon, Microsoft en Meta. Die resultaten konden niet altijd de verwachtingen van de analisten inlossen, maar de beleggers duwden (in de meeste gevallen) alsnog op de koopknop.

Amazon noteert bijvoorbeeld 23 procent in de plus in vergelijking met een maand eerder. De winst voor Microsoft bleef gedurende diezelfde periode beperkt tot 6,6 procent. Meta, het moederbedrijf boven Facebook, noteert daarentegen 0,9 procent in de min in vergelijking met een maand eerder. Dat bedrijf moest voor het eerst een omzetdaling incasseren dankzij tegenvallende reclame-inkomsten. Tegenover het begin van dit jaar kleuren veel techaandelen wel nog rood. De Nasdaq staat sinds 3 januari op een verlies van zo’n 20 procent.

Ook de jongste rentevergadering van de Federal Reserve gaf de techaandelen een zetje. Even werd gevreesd dat Jerome Powell, de voorzitter van de Amerikaanse centrale bank, een verhoging met 100 basispunten zou aankondigen. Uiteindelijk werd er beslist om de rente met 75 basispunten op te trekken, een evenaring van het rentebesluit in juni. Voorts hintte Powell op minder forse verhogingen in het najaar.

Nasdaq sinds de start van 2022

Amerikaans jobrapport domper op de feestvreugde

We zien wel dat de techbedrijven vandaag wat terrein moeten prijsgeven. Na vier uur handelen noteert de Nasdaq 1,5 procent in het rood. Een sterk banenrapport baart de aandelenmarkten zorgen. Er kwamen in juli 528.000 banen bij, tegenover 398.000 in juni. Beleggers vrezen dat de Federal Reserve het jobrapport zal aangrijpen om een vervolg te geven aan de forse renteverhogingen. De kans wordt nu op 70 procent geschat dat er in september opnieuw een verhoging komt met 75 basispunten.

Hoe dan ook zijn de analisten van Morgan Stanley ervan overtuigd dat de techaandelen de bodem nog niet hebben bereikt. “De aandelenkoersen van de techbedrijven zullen niet blijven stijgen, want we zullen nog een tijdje minder tech kopen”, klinkt het in een rapport, waarover de Amerikaanse nieuwssite CNBC bericht. Dan Suzuki van Richard Bernstein Advisors zei vorige maand ook al dat de techaandelen de bodem nog niet bereikt hebben.

Welk techbedrijf kan de storm doorstaan?

De analisten van Morgan Stanley merken ook op dat verschillende techbedrijven hun verwachtingen voor de toekomst naar beneden hebben bijgesteld. Sony heeft bijvoorbeeld de winstverwachting voor het fiscaal jaar dat eindigt in maart 2023 met 4 procent verlaagd tot 8,37 miljard dollar. Microsoft zei dan weer dat kleine en middelgrote bedrijven minder uitgeven aan IT en waarschuwde voor een verslechterende pc-markt. Veel techbedrijven, waaronder Microsoft en Alphabet, hebben ook al aangegeven minder mensen aan te werven.

Morgan Stanley haalt wel één techgigang aan die de storm zonder al te veel kleerscheuren kan doorstaan: Samsung. De zakenbank zegt dat het bedrijf een “enorm scala aan middelen” heeft die het nog te gelde moeten maken. De analisten hanteren een koersdoel van 70,000 Zuid-Koreaanse Wong, oftewel 53 dollar. Op dit momenteel betaal je 61.500 Zuid-Koreaanse wong voor een aandeel. Dat is iets meer dan 47 dollar.

(fjc)

Meer premium artikelen
Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.