Goudreserves stijgen met 23 procent door nieuwe mijnprojecten in Azië en Afrika


Key takeaways

  • Barrick Gold voegde 13 miljoen ounces goud toe aan zijn geschatte reserves door het Reko Diq koper-goud project.
  • De reserves van het bedrijf in de regio Afrika en het Midden-Oosten groeiden met ongeveer 1,1 procent tot 19 miljoen ounces in 2024.
  • Barrick’s activiteiten in Mali werden opgeschort nadat de door militairen geleide regering drie ton goud ter waarde van 245 miljoen dollar in beslag nam uit de faciliteiten van het bedrijf.

Het Canadese mijnbouwbedrijf Barrick Gold (TSX: ABX) zag zijn goudreserves in 2024 aanzienlijk toenemen tot 17,4 miljoen ounces. Deze toename, een stijging van 23 procent ten opzichte van eerdere cijfers, kan grotendeels worden toegeschreven aan het Reko Diq koper-goudproject.

Na de voltooiing van de haalbaarheidsstudie bij Reko Diq voegde Barrick 13 miljoen ounces goud toe aan zijn geschatte reserves op een toerekenbare basis. Het bedrijf heeft een belang van 50 procent in de mijn en de regeringen van Pakistan en Balochistan bezitten de overige aandelen. Reko Diq, erkend als een van ’s werelds grootste onontwikkelde koper-goud afzettingen, zal naar verwachting eind 2028 in productie gaan.

Reserves Afrika en Midden-Oosten

Barricks reserves in de regio Afrika en het Midden-Oosten vertoonden ook een bescheiden toename, met een stijging van ongeveer 1,1 procent tot 19 miljoen ounces in 2024. Deze groei werd voornamelijk gedreven door de prestaties van de Loulo-Gounkoto mijn in Mali en de Bulyanhulu mijn in Tanzania.

Barrick’s activiteiten in Mali kregen vorige maand echter te maken met een terugslag toen de militaire regering drie ton goud ter waarde van ongeveer 245 miljoen dollar in beslag nam uit de faciliteiten van het bedrijf. Deze actie, die deel uitmaakte van een eis voor een groter deel van de inkomsten, resulteerde in de opschorting van de activiteiten in de mijn.

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.