Pierre Gasly (Alpine) heeft een opmerkelijke prestatie neergezet in de Formule 1. Terwijl Max Verstappen (Red Bull Racing) zijn vierde opeenvolgende wereldtitel binnenhaalde en McLaren dankzij Lando Norris de constructeurstitel veroverde, slaagde Gasly erin een uniek record te vestigen. Hij is de eerste coureur ooit die een volledig seizoen heeft afgerond zonder enige schade aan zijn auto.
De Fransman Pierre Gasly (28) heeft geschiedenis geschreven. Hoewel hij niet tot de beste vijf coureurs van dit moment behoort, heeft hij dit jaar toch een belangrijke titel gepakt. Gasly is namelijk de allereerste driver ooit die een heel seizoen lang geen schade heeft gereden aan zijn auto. Hij kost zijn team Alpine dan ook 0 euro aan herstellingen.
Pierre Gasly
Ondanks een moeizaam begin van het seizoen vond Gasly zijn ritme in de laatste races. Na slechts negen punten te hebben verzameld in de eerste twintig races, beleefde hij een hoogtepunt tijdens de Grand Prix van Brazilië in november. Daar pakte hij samen met teamgenoot Esteban Ocon een podiumplek.
Tijdens de seizoensfinale in Abu Dhabi ging Gasly de strijd aan met Haas, dat op slechts vijf punten achterstand stond. Door een gridstraf van Nico Hülkenberg klom Gasly naar plek vijf op de startopstelling en eindigde hij uiteindelijk als zevende. Daarmee stelde hij ook de plek van Alpine als zesde in het constructeurskampioenschap veilig. In het individuele klassement behaalde hij een tiende plek.
Geen schade
Toch is er één titel die misschien wel het meeste aandacht verdient. In al die races doorheen het seizoen heeft hij zijn auto nooit beschadigd. Het is de eerste keer in de geschiedenis dat een coureur ervoor zorgt dat een team geen kosten heeft aan het repareren van schade.
Na de laatste race was Gasly alvast trots op zijn individuele prestaties en die van het team. “Alles is gelukt. Dit bewijst het harde werk van het hele team en geeft vertrouwen voor volgend seizoen”, klinkt het. In dat seizoen zal Gasly een nieuwe teamgenoot krijgen, de Australiër Jack Doohan. De 21-jarige kon in Abu Dhabi al eens proeven van zijn plek binnen het team, maar uiteindelijk kon hij de race niet uitrijden.