Key takeaways
- Het werkloosheidspercentage in Duitsland is in augustus gestegen tot 6,5 procent.
- De vraag naar arbeidskrachten blijft zwak, ondanks een lichte stijging van het aantal vacatures.
- Structurele veranderingen hebben ertoe geleid dat meer burgers een werkloosheidsuitkering zijn gaan aanvragen.
Volgens recente gegevens van het Duitse federale arbeidsbureau is het aantal werklozen in Duitsland in augustus gestegen tot 3,061 miljoen. Dit komt neer op een maandelijkse stijging van 54.000 personen en ligt 36.000 hoger dan het totaal van augustus vorig jaar. Daardoor is het werkloosheidspercentage licht gestegen met 0,1 procentpunt tot 6,5 procent.
Stagnerend marktmomentum
Andrea Nahles, voorzitter van de raad van bestuur van het agentschap, merkte op dat de arbeidsmarkt buiten de gebruikelijke seizoensschommelingen om geen momentum vertoont, waardoor de al enkele maanden waargenomen stagnerende trend aanhoudt.
Zwakke vraag naar arbeidskrachten
Hoewel het agentschap 656.000 vacatures registreerde – een lichte stijging ten opzichte van zowel juli als het voorgaande jaar – blijft de totale vraag naar arbeidskrachten zwak.
Prognoses wijzen erop dat de werkgelegenheid in sectoren waar sociale premies worden afgedragen met 73.000 is gedaald in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar, ondanks een marginale seizoensgecorrigeerde stijging tussen mei en juni. Bovendien blijft het gebruik van door de overheid gesubsidieerde verlofregelingen voor bedrijven in financiële moeilijkheden relatief hoog.
Verschuivingen in afhankelijkheid van uitkeringen
Het aantal burgers dat een werkloosheidsuitkering ontvangt, is in augustus gestegen tot 1,133 miljoen, een toename van 109.000 ten opzichte van vorig jaar, wat analisten in verband brengen met structurele veranderingen en een uitdagend economisch klimaat.
Daarentegen daalde het aantal personen in de werkende leeftijd dat afhankelijk is van een werkloosheidsuitkering met 116.000 tot 3,754 miljoen. Die daling wordt deels toegeschreven aan de succesvolle integratie van vluchtelingen op de arbeidsmarkt. Er wordt echter opgemerkt dat sommige uitkeringsontvangers weliswaar werk hebben, maar extra middelen nodig hebben om in hun basisbehoeften te voorzien.
(at)
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

