België en Japan versterken militaire samenwerking 


Key takeaways

  • België en Japan versterken hun militaire banden om de wereldwijde stabiliteit te bevorderen.
  • Elite-eenheden zullen gezamenlijke oefeningen houden om hun operationele paraatheid te verbeteren.
  • Belgische expertise op het gebied van reddingsoperaties zal Japanse burgers en bedrijven in Afrika ondersteunen.

Tijdens een recent diplomatiek bezoek aan Tokio zijn minister van Defensie Theo Francken en zijn Japanse ambtgenoot, Shinjirō Koizumi, overeengekomen om de militaire banden tussen hun beide landen te versterken.

Gedeelde strategische visies

Francken benadrukte dat samenwerking met Japan essentieel is voor mondiale stabiliteit, waarbij hij opmerkte dat de veiligheid in Europa onlosmakelijk verbonden is met de geopolitieke dynamiek rond Noord-Korea, China en Rusland. Hij benadrukte dat beide landen verenigd zijn door een toewijding aan democratische principes en het handhaven van het internationaal recht.

Versterkte militaire samenwerking

Een belangrijk onderdeel van dit hernieuwde partnerschap betreft verbeterde training voor elite-militaire eenheden. Na een recente eerste trainingssessie voor Japanse speciale eenheden in België staat er later dit jaar een oefening door een Belgisch detachement in Japan op het programma. Verder zijn er plannen om een permanent kantoor voor de Belgische defensieattaché in de Japanse hoofdstad op te richten.

Operationele ondersteuning in Afrika

De samenwerking strekt zich ook uit tot operationele expertise in onrustige regio’s. Gezien de uitgebreide ervaring van België met het uitvoeren van evacuaties en reddingsmissies in Afrika, bood minister Francken aan om die capaciteiten met Japan te delen.

Dit is met name relevant nu Japanse mijnbouwbedrijven hun aanwezigheid in Afrika uitbreiden om de afhankelijkheid van Chinese kritieke mineralen te verminderen, waardoor een grotere capaciteit nodig is om hun burgers tijdens crises te beschermen en te evacueren.

Technologische integratie

Naast de militaire strategie omvatte het bezoek ook gesprekken met leiders uit het bedrijfsleven. De Belgische minister sprak de wens uit om Belgische technologische innovaties te integreren in Japanse productie- en fabricage-initiatieven.

(at)

Wil je meer defensienieuws ontvangen? Schrijf je in op onze wekelijkse Defensie Insider-nieuwsbrief

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Voeg businessam.be toe als preferred source op Google
Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.