Opnieuw 140 doden, maar stabilisatie in hospitalisaties zet door

De afgelopen 24 uur zijn er in ons land opnieuw 140 mensen overleden aan het coronavirus. Maar het Nationaal Crisiscentrum is hoopvol over de ziekenhuisopnames, die zich lijken te stabiliseren, al ligt het absolute cijfer wel vrij hoog.

Vrijdag werden 503 patiënten opgenomen in het ziekenhuis. Een dag eerder waren dat er nog 578. Dat blijven hoge cijfers, maar viroloog Steven Van Gucht toonde zich toch hoopvol over het feit dat de groei niet verder versnelt.

Het aantal mensen dat moet beademd worden, nam de afgelopen 24 uur met 69 toe tot 985. Het aantal patiënten op intensieve zorgen nam tot met 40 tot 1.245. Daarmee is nu de helft van de capaciteit ingenomen.

Tot slot mochten ook 375 patiënten het ziekenhuis opnieuw verlaten.

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.