Key takeaways
- China zou op het punt staan om Iran binnen enkele weken te voorzien van geavanceerde MANPADS-raketten.
- De mogelijke wapenlevering is in tegenspraak met China dat beweert neutraal te blijven in conflict tussen de VS en Iran.
Volgens bronnen van CNN wijzen inlichtingenrapporten erop dat China op het punt staat Iran van geavanceerde wapens te voorzien. Meer specifiek zou het land zich voorbereiden om binnen enkele weken schouderafgeschoten grond-luchtraketten, bekend als MANPADS, naar het land te sturen. Die draagbare raketsystemen zijn zeer mobiel en gemakkelijk te verbergen, waardoor ze een grote zorg zouden vormen voor de Verenigde Staten.
China ontkent alles
China heeft de beschuldigingen ondertussen ontkend en laat weten dat het nooit wapens heeft geleverd aan een partij die bij het conflict betrokken is. De gemelde wapenoverdracht doet wel twijfel rijzen over de recente diplomatieke rol van China bij het bemiddelen in een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran.
Deze ontwikkeling toont aan dat China een assertieve rol wil spelen op het internationale toneel, aangezien het land zijn relaties met alle partijen wil benutten om zijn geopolitieke doelstellingen te bereiken. Dit betekent een afwijking van het traditionele beleid van China om neutraal te blijven in buitenlandse conflicten. Of de wapenoverdacht wel degelijk zal plaatsvinden, moet nog blijken.
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

