TotalEnergies legt 15 procent van wereldwijde olie- en gasproductie stil


Key takeaways

  • TotalEnergies heeft 15 procent van zijn wereldwijde olie- en gasproductie tijdelijk stilgelegd door het conflict in het Midden-Oosten.
  • Het bedrijf verwacht dat hogere wereldwijde olieprijzen de productieverliezen uit de getroffen regio’s zullen compenseren.
  • Ondanks de productievermindering steeg het aandeel TotalEnergies sterk als gevolg van de impact van het conflict op de energiemarkten.

De Franse energiegigant TotalEnergies heeft ongeveer 15 procent van zijn wereldwijde olie- en gasproductie tijdelijk stopgezet vanwege het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten. De getroffen activiteiten bevinden zich in Qatar, Irak en offshore in de Verenigde Arabische Emiraten.

Verenigde Arabische Emiraten en Saoedi-Arabië blijven onaangetast

Ondanks deze productiestop gaat de onshore olieproductie van TotalEnergies in de VAE, die ongeveer 210.000 vaten per dag oplevert, ononderbroken door. Het bedrijf heeft de export omgeleid via de Fujairah-terminal aan de Golf van Oman, waardoor de momenteel geblokkeerde Straat van Hormuz wordt vermeden.

De activiteiten in de Satorp-raffinaderij in Saoedi-Arabië blijven onaangetast en blijven voldoen aan de binnenlandse vraag.

Compensatie van productieverliezen

TotalEnergies verwacht dat de gestegen wereldwijde olieprijzen, als gevolg van het conflict in het Midden-Oosten, de productieverliezen uit de getroffen regio’s zullen compenseren. Een stijging van de Brent-olieprijs met 8 dollar per vat zou voldoende zijn om de verwachte cashflow voor 2026 uit de opgeschorte activa in Irak, Qatar en de VAE te compenseren.

Sinds het begin van het conflict zijn de aandelen van TotalEnergies met 4,64 procent gestegen tot 70,4 euro, waarmee het bedrijf een van de best presterende bedrijven is op de Franse CAC40-aandelenindex.

Financiële impact

De vermindering van het productievolume met 15 procent vertaalt zich in een daling van ongeveer 10 procent van de cashflow uit het exploratie- en productiesegment van TotalEnergies, voornamelijk als gevolg van hogere belastingen in het Midden-Oosten.

De impact op de productie van vloeibaar aardgas (lng) uit Qatar zal naar verwachting minimaal zijn, met een geschat verlies van 2 miljoen ton tegen 2026. TotalEnergies verduidelijkt dat het grootste deel van het lng uit Qatar op de markt wordt gebracht door Qatar Energy.

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.