Verbod op sommige iPhones dreigt in VS door beschuldigingen van stelen handelsgeheimen Samsung


Key takeaways

  • De Amerikaanse International Trade Commission (ITC) heeft de Chinese displaymaker BOE schuldig bevonden van het stelen van handelsgeheimen van Samsung Display.
  • De uitspraak zou kunnen leiden tot een verbod op bepaalde iPhones die BOE-displays gebruiken.
  • Apple moet mogelijk de productie van iPhones verplaatsen en op zoek gaan naar alternatieve beeldschermleveranciers.

Het mogelijke verbod op bepaalde iPhonemodellen in de VS komt voort uit een voorlopige uitspraak van de Amerikaanse International Trade Commission (ITC). De ITC heeft vastgesteld dat de Chinese displayfabrikant BOE en zijn dochterondernemingen handelsgeheimen van Samsung Display hebben geschonden, wat kan leiden tot importbeperkingen voor OLED-panelen en -modules die de overtredende technologie bevatten.

Deze beslissing zou een grote impact kunnen hebben op de toeleveringsketen van iPhone. Verschillende iPhone 15, 15 Plus, 16, 16 Plus en 16e modellen die momenteel in de VS verkrijgbaar zijn, maken gebruik van BOE-schermen. Als de beslissing bevestigd wordt, zal Apple deze iPhones naar andere markten moeten omleiden en ervoor moeten zorgen dat toekomstige verkopen in de VS gebaseerd zijn op schermen van andere leveranciers zoals Samsung en LG.

Invloed op de toeleveringsketen van Apple voor iPhones

BOE levert momenteel niet-LTPO OLED panelen voor sommige iPhone modellen, maar wil LTPO schermen gaan leveren voor toekomstige iPhones, waaronder mogelijk de iPhone 17 Pro en iPhone 17 Pro Max modellen die in China worden verkocht. Het is echter mogelijk dat deze modellen niet voldoen aan de strenge prestatiecriteria van Apple voor LTPO-schermen.

De beslissing van de ITC volgt op een klacht van Samsung Display waarin wordt beweerd dat BOE illegaal gebruik heeft gemaakt van zijn eigen OLED-productietechnologie. Samsung heeft nog andere juridische stappen ondernomen om schadevergoeding te eisen voor gederfde winst en ongerechtvaardigde verrijking.

De definitieve beslissing van de ITC wordt verwacht in november 2025, waarna de Amerikaanse president 60 dagen de tijd heeft om te beslissen of hij de beslissing van de Commissie goedkeurt of een veto uitspreekt.

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.