Autoveiling op Zoute Grand Prix in Knokke levert 25 miljoen euro op

Autoveiling op Zoute Grand Prix in Knokke levert 25 miljoen euro op
©ZouteGrandPrix

Het veilinghuis Bonhams maakte de balans op van de autoveiling Zoute Sale op het strand van Knokke afgelopen zondag, een van de topevenementen van de Zoute Grand Prix.

  • De veiling van circa 80 wagens leverde in totaal 22 miljoen euro, zo werd zondagavond bekendgemaakt. Een dag later kwam de teller van afgesloten verkopen zelfs uit op 25 miljoen euro, omdat enkele niet-verkochte loten toch nog verkocht raakten.
  • Het gaat om een absoluut record. Ter vergelijking: in 2019 werd 15 miljoen euro aan exclusieve auto’s verkocht.
  • Opmerkelijk is dat het pronkstuk van de veiling – een Ferrari 288 GTO uit 1985 – niet eens verkocht werd. Het hoogste bod van 3,4 miljoen euro vond de eigenaar onvoldoende. De wagen werd vooraf geschat tussen 3,7 miljoen en 4,1 miljoen euro.
  • Daardoor werd de BMW 507 Roadster uit 1957 de duurste geveilde wagen. De verkoopprijs klokte af op iets minder dan 2,1 miljoen euro.
De BMW 507 Roadster ©ZouteGrandPrix
  • De kooplust was in elk geval aanwezig onder de bieders. Zo’n 95 procent van de aangeboden wagens werd effectief verkocht, wat volgens de organisatoren een uitzonderlijk hoog percentage is.

De Zoute Grand Prix, een vierdaags event, was goed voor ruim 10.000 betalende bezoekers. Tel je ook de niet-betalende bezoekers erbij, dan werd wellicht de grens van 300.000 bezoekers overschreden.

(ns)

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.

02:00