VDL Nedcar woensdag tot en met vrijdag plat door chiptekort

VDL Nedcar woensdag tot en met vrijdag plat door chiptekort
Bron: Jan Woitas-Isopix

De Nederlandse autofabrikant VDL Nedcar in het Nederlands-Limburgse Born, die ook veel Belgen tewerkstelt, moet woensdag, donderdag en vrijdag de productie opnieuw stilleggen vanwege een aanhoudend chiptekort. Dat meldt het Nederlandse dagblad De Limburger.

BMW, waarvoor VDL Nedcar auto’s bouwt in de fabriek, kan één kritisch onderdeel in onvoldoende mate leveren voor de fabriek, waardoor er maar mondjesmaat Mini’s en BMW’s X1 geproduceerd kunnen worden. De autobranche wordt al langer geplaagd door een tekort aan computerchips.

Maandag en dinsdag wordt volgens de woordvoerder van het bedrijf nog in een regulier tempo gewerkt, daarna gaat de productielijn drie dagen plat en moeten 3.000 medewerkers gedwongen thuisblijven. De medewerkers zijn maandagmorgen geïnformeerd. Afgelopen week moest de fabriek ook al twee dagen dicht vanwege het chiptekort.

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.

01:00