Renteknip ECB zet enkele financiële instellingen aan om de spaarrente te verlagen

Renteknip ECB zet enkele financiële instellingen aan om de spaarrente te verlagen
Spaarvarkens – (Photo by Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

De Europese Centrale Bank (ECB) heeft gisteren de rente met 25 basispunten verlaagd. Die rentewijziging heeft intussen enkele financiële instellingen aangezet om het mes te zetten in de spaarvergoedingen.

Context: De ECB heeft gisteren gesnoeid in de rente.

  • Daardoor is onder meer de depositorente – de vergoeding die de banken krijgen op het kapitaal dat ze stallen bij de ECB – gedaald van 3,75 naar 3,5 procent. De financiële instellingen hebben dus minder ruimte om hun spaarders een extraatje te geven.

In het nieuws: Enkele banken hebben al gereageerd op de renteknip van de ECB.

  • De broker Trade Republic heeft de vergoeding die de klanten krijgen op het kapitaal dat ze niet beleggen verlaagd van 3,75 naar 3,5 procent. De financiële instelling wil haar klanten op elk moment dezelfde vergoeding die de banken van de ECB krijgen, uitbetalen.
  • Ook de internetbank NIBC haalt het hakmes boven. De financiële instelling verlaagt op 26 september de rente op meerdere spaarformules.
    • De gewone spaarrekening brengt vanaf dan 1,7 procent in het laatje, tegenover 2 procent vandaag.
    • De spaarrente op de Getrouwheidsrekening daalt later deze maand van 2,75 naar 2,45 procent.

Opgemerkt: Trade Republic en NIBC waren bij de vorige renteverlaging van de ECB ook de eerste (en enige) financiële instellingen om de spaartarieven naar beneden bij te stellen.

Wat gaan de andere banken doen?

Vooruitblik: Naarmate de ECB-rente dieper zakt, zullen meer en meer banken de spaarrentes verlagen.

  • Op dit moment woedt nog de strijd om de staatsbonmiljarden. Daardoor zullen veel banken nog even de spaarrentes op het huidige niveau houden. We sluiten niet uit dat nog meer financiële instellingen vanaf eind deze maand zullen snoeien in de spaartarieven.
Meer premium artikelen
Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.