Topbelegger Ray Dalio: “Cash is op dit moment een goede investering”

Topbelegger Ray Dalio: “Cash is op dit moment een goede investering”
Ray Dalio – Jeenah Moon/Bloomberg via Getty Images

Volgens Ray Dalio, de invloedrijke oprichter van de hedgefondsmastodont Bridgewater Associates, is het nu het juiste moment om cash aan te houden. “Ondanks de stijgende rentes wil ik op dit moment geen schuldpapier, zoals obligaties, bezitten”, klinkt het.

Waarom is dit belangrijk?

Het verstrakkende geldbeleid van de centrale banken zorgt ervoor dat de schulden duurder worden. Door de renteverhogingen moeten overheden en bedrijven meer interesten betalen wanneer ze bijvoorbeeld obligaties uitgeven. Dat is natuurlijk goed nieuws voor wie schuldpapier wil kopen. Wie al obligaties bezit, ziet door de stijgende rente de waarde van die beleggingen dalen.

In het nieuws: Door de hogere rentes hebben meer en meer beleggers opnieuw interesse in vastrentende activa, zoals obligaties.

  • Toch is het volgens Dalio nu niet het gepaste moment om in schuldpapier te beleggen. Tijdens een toespraak op de Milken Institute Asia Summit in Singapore zei hij dat momenteel geen schulden wil bezitten. “Tijdelijk, op dit moment, denk ik dat het een goed idee is om cash aan te houden”, klonk het.
    • De rentes op obligaties schieten in VS, net zoals in onze contreien, de hoogte in. Amerikaans staatspapier met een looptijd van één jaar gaat momenteel gepaard met een rente van 5,3 procent. De meest lucratieve spaarboekjes aan de overkant van de Atlantische Oceaan brengen zo’n 4 procent op, weet de Amerikaanse nieuwssite CNBC.
    • Maar Dalio verwacht dat de rentes nog verder zullen stijgen, en niet alleen door het verstrakkende geldbeleid van de centrale banken. Vooral in landen met veel schulden kan de rente nog klimmen. “Beleggers kunnen hun schuldpapier verkopen als ze geen hogere coupon krijgen en dat is niet zonder risico’s”, klinkt het. Bij een verkoopgolf, worden obligaties minder waard, maar stijgt de coupon. De schulden worden dus duurder.
    • “Als de rente omhoog gaat, moet de centrale bank een keuze maken: laat ze de rente stijgen en ondergaat ze de gevolgen, of drukt ze geld bij en koopt ze die obligaties op? Dat laatste scenario kan de inflatie opnieuw aanzwengelen”, aldus de topbelegger. “Die dynamiek zien we nu gebeuren. Daarom denk ik persoonlijk dat obligaties op de langere termijn geen goede investering zijn.”
  • “Veel beleggers zijn er overigens van overtuigd dat markten die goed presteren goede beleggingen zijn, in plaats van duurdere. Dat is een foute redenering”, vervolgde hij. Dalio raadt beleggers die alsnog hun kapitaal willen beleggen in aandelen of andere effecten aan om aandacht te hebben voor “de juiste regio’s, diversificatie, en activaklassen die nieuwe technologieën creëren.”
Meer premium artikelen
Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.