Key takeaways
- De PS bekritiseert het economisch beleid van de centrumrechtse regering door het negatieve effect op de koopkracht.
- PS-leider Paul Magnette is tegen pensioenhervormingen en zegt dat ze de economie zullen schaden doordat gepensioneerden minder zullen uitgeven.
- Magnette is bezorgd over oneerlijke begrotingsmaatregelen die werknemers, gepensioneerden en mensen die gezondheidszorg nodig hebben zouden kunnen treffen.
De PS heeft in Nijvel de terugkeer na het zomerreces ingezet. De partij geeft in haar politieke programma prioriteit aan de kwestie van de koopkracht. De PS beweert dat het recente beleid van centrumrechtse regeringen het financiële welzijn van veel gezinnen aanzienlijk heeft ondermijnd.
Zorgen over sociale omstandigheden
PS-leider Paul Magnette uitte zijn bezorgdheid over de moeilijke sociale omstandigheden waarmee veel gezinnen te maken hebben als gevolg van wat hij beschouwde als oneerlijke en inefficiënte uitgavenkeuzes van de overheid. Hij bekritiseerde de regeringspartijen, Les Engagés en MR, voor het opdrijven van de kosten en zei dat hun bezuinigingsmaatregelen een negatief effect op de economie zullen hebben.
Magnette richtte zich vooral op de pensioenhervormingen en noemde ze “contraproductief”. Hij stelde dat gepensioneerden de neiging hebben om hun inkomen uit te geven in plaats van het te sparen, wat bijdraagt aan de economische circulatie. Volgens hem zou het verminderen van hun koopkracht de economische situatie eerder verergeren dan oplossen.
Vrees over komende begrotingsonderhandelingen
Met betrekking tot de komende begrotingsonderhandelingen toonde Magnette zich bezorgd over mogelijke oneerlijke maatregelen tegen werknemers, gepensioneerden en mensen die gezondheidszorg nodig hebben. Hij wees erop dat de federale regering haar tekort in zes maanden tijd had verdubbeld, en dat ze voorrang had gegeven aan het kopen van vliegtuigen in plaats van het garanderen van pensioenen, wat aantoonde dat de prioriteiten niet op hun plaats waren.
Magnette uitte ook zijn ongeduld over het standpunt van de federale regering over de humanitaire crisis in Gaza en de erkenning van een Palestijnse staat. Hij zei dat hij de praktische gevolgen van de vastberaden aanpak van minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot zou observeren.

