Key takeaways
- NASA streeft ernaar om op 6 maart Artemis II te lanceren, waarmee vier astronauten een vlucht langs de maan zullen maken.
- Ingenieurs hebben een cruciale lanceringsrepetitie succesvol afgerond zonder dat er waterstoflekken zijn geconstateerd.
- Voor de lancering zijn nog laatste voorbereidingen nodig, waaronder systeemtests en een Flight Readiness Review.
NASA streeft naar 6 maart voor de lancering van Artemis II, een bemande missie waarbij vier astronauten een vlucht rond de maan zullen maken. Deze datum is vastgesteld na een succesvolle tweede repetitie van de lanceringscountdown deze week. Tijdens de bijna 50 uur durende repetitie hebben ingenieurs de raket met succes van meer dan 730.000 gallon stuwstof voorzien zonder dat er waterstoflekken optraden, wat bij een eerdere poging wel het geval was.
Succesvolle repetitie
Hoewel het team bemoedigd is door de vooruitgang die is geboekt tijdens de Wet Dress Rehearsal, een uitgebreide simulatie van de lanceringstijd, erkennen ze dat extra taken de lanceringsdatum mogelijk verder kunnen vertragen tot in het door NASA aangewezen lanceringsvenster in maart.
Charlie Blackwell-Thompson, lanceringsdirecteur van NASA, sprak zijn trots uit over de prestatie van het team en verklaarde dat de succesvolle repetitie een belangrijke stap was in de richting van het verkrijgen van het recht om te vliegen.
Laatste voorbereidingen
Voor de lancering moeten nog een aantal cruciale stappen worden gezet. Deze omvatten het testen van het vluchtbeëindigingssysteem van de raket en het uitvoeren van een grondige Flight Readiness Review. Tijdens deze dagvullende vergadering zal het management van het agentschap alle raketapparatuur en missieprocedures nauwkeurig controleren om een veilige en succesvolle lancering te garanderen.
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

