India zoekt Japanse steun tegen terrorisme


Key takeaways

  • De Indiase delegatie had een ontmoeting met belangrijke Japanse figuren om India’s standpunt tegen het door Pakistan gesponsorde terrorisme kracht bij te zetten.
  • Takashi Endo, voorzitter van het Japanse Huis van Afgevaardigden Comité voor Nationale Veiligheid, steunde van harte India’s toewijding aan het uitroeien van terrorisme.
  • De Japanse minister van Buitenlandse Zaken Takeshi Iwaya sprak zijn krachtige steun uit voor India’s inspanningen op het gebied van terrorismebestrijding en pleitte voor strenge straffen.

Een parlementaire delegatie van alle partijen uit India is begonnen aan een diplomatieke missie naar Tokio, met als doel internationale steun te verwerven tegen terrorisme. De delegatie, geleid door JDU parlementslid Sanjay Jha en bestaande uit parlementsleden van verschillende politieke partijen en ambassadeur Mohan Kumar, voerde cruciale gesprekken met belangrijke Japanse figuren. Hun belangrijkste doel was om het standpunt van India tegen het door Pakistan gesponsorde terrorisme kracht bij te zetten en om solidariteit van Japan te verkrijgen.

India benadrukt toewijding aan terrorismebestrijding

De delegatie had eerst een ontmoeting met Takashi Endo, voorzitter van het Japanse Huis van Afgevaardigden Comité voor Nationale Veiligheid. Ze onderstreepten de niet aflatende toewijding van India aan het uitroeien van terrorisme, een standpunt dat Endo en Japan van harte ondersteunden. Vervolgens hadden ze een ontmoeting met Yoshihide Suga, voormalig premier van Japan en vicevoorzitter van de Liberale Democratische Partij (LDP), die opnieuw bevestigde dat Japan zich zal inzetten om India te helpen bij zijn inspanningen om terrorisme te bestrijden.

Om de alliantie verder te versterken, had de delegatie contact met vooraanstaande Japanse denktanks, waarbij het nultolerantiebeleid van India ten opzichte van terrorisme werd versterkt. Deze gesprekken resulteerden in unanieme steun voor het standpunt van India. Tot slot hadden ze een ontmoeting met de Japanse minister van Buitenlandse Zaken Takeshi Iwaya, die zijn krachtige steun uitsprak voor India’s inspanningen op het gebied van terrorismebestrijding en pleitte voor strenge straffen voor degenen die verantwoordelijk zijn voor terroristische daden.

Dit bezoek onderstreept het groeiende partnerschap tussen India en Japan in de strijd tegen het wereldwijde terrorisme en benadrukt hun gezamenlijke inzet voor regionale veiligheid en stabiliteit.

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.