Om te volgen: haalt federaal minister van Mobiliteit Georges Gilkinet (Ecolo) zijn symbooldossier binnen, namelijk een verbod op binnenlandse vluchten?
- Vandaag bespreekt de kern ook een wetsontwerp dat voor Ecolo een groot symbolisch dossier is geworden: een verbod op vluchten binnen het Belgische luchtruim. Dat zou gelden zowel voor commerciële vluchten als voor privéjets. In Nederland voerde men een soortgelijk verbod begin dit jaar al in.
- Voor Georges Gilkinet (Ecolo) is het een belangrijk punt waarmee hij straks naar de kiezer wil, als verwezenlijking. Zeker omdat het vooral toch om vluchten van privéjets gaat: volgens Gilkinet 71 procent. Hij ziet het zelfs als een “Europese primeur”.
- De vraag is of Vivaldi ook volgt in de vraag van de Vlaamse regering om meteen ook dat verbod uit te breiden tot 25 kilometer buiten België. Zoniet kunnen privéjets niet meer van Antwerpen naar Wevelgem of Bièrset vliegen, maar wel nog naar Lille Lesquin of Eindhoven, die nauwelijks verder liggen, maar over de grens.