De beursgang van Tianqi Lithium kan een serieuze golf aan beursintroducties veroorzaken op de aandelenmarkt van Hongkong.
Een van de grootste lithiumproducenten ter wereld trekt donderdag naar de beurs van Hongkong met de intentie om 2 miljard dollar aan investeringen op te halen. De beursgang van Tianqi is alvast de grootste zakendeal van het jaar in Hongkong, en wellicht een van de grootste beursintroducties ter wereld van 2022.
Het in Chengdu gevestigde Chinese mijnbouwbedrijf is van plan om zeker 164 miljoen aandelen te verkopen tegen een introductieprijs tussen de 69 en 82 Hongkongse dollar, ofwel tussen de 8,4 en 10 euro. Hierdoor zou het bedrijf mogelijk zo’n 15,7 miljard Hongkongse dollar kunnen ophalen, ofwel zeker 2 miljard dollar. De initiële verkoop start op donderdag en eindigt op 6 juli.
180 bedrijven wachten op gunstig moment voor beursgang
De beursgang van Tianqi is de eerste in Hongkong sinds 9 maanden die meer dan 1 miljard dollar zal opbrengen. Meer dan 180 bedrijven zouden wachten op een gunstig moment om naar de aandelenmarkt van Hongkong te trekken, weet de krant South China Morning Post. De beurs zit namelijk al zeker een jaar in het slop, vanwege stevige waardedalingen binnen de techsector.
“We verwachten dat er meer grote deals gemaakt zullen worden in de komende maanden, wanneer het beleggerssentiment verbetert. Dit geeft de stad opnieuw de kans om zich binnen de top vijf (van grootste markten, red.) te plaatsen”, zegt Louis Lau, topman bij KPMG China, tegen een Hongkongse krant. Lau verwacht dat er dit jaar minstens 80 beursintroducties zullen volgen op Tianqi Lithium. Die zouden samen zo’n 200 miljard Hongkongse dollar (24 miljard euro) kunnen opbrengen, schat de expert in.
Belang in grootste lithiumafzetting ter wereld
Tianqi houdt zich vooral bezig met het delven naar lithium, maar voorziet ook lithium gerelateerde producten. Het alkalimetaal is cruciaal voor de productie van batterijen en is bijzonder in trek door zijn belang voor elektrische wagens. De markt voor elektrische voertuigen breidt de afgelopen jaren fors uit door de behoefte (en nood) aan een duurzame energietransitie. Tegen 2030 zouden 60 procent van alle nieuwe verkochte auto’s in China elektrisch zijn.
Het bedrijf ontgint lithium in de Cuola-mijn in de provincie Sichuan en bezit ook een belang (26 procent) in de Greenbushes-mijn in West-Australië. Die laatste zou ‘s werelds grootste afzetting van spodumeen bevatten, een erts dat lithium, aluminium en silicaat bevat.