Tijdens het derde kwartaal van dit jaar hadden elektrische en hybride wagens in de Europese Unie in de totale autoverkoop een aandeel van 43 procent. Dat blijkt uit een rapport van de Europese Vereniging van Autofabrikanten (Acea).
Tijdens dezelfde periode vorig jaar had dit type wagens – elektrische voertuigen, plug-in hybrides en hybrides – in de totale Europese autoverkoop nog een aandeel van minder dan 40 procent.
Bijna overal groei
Het rapport van Acea toont dat tijdens het derde kwartaal van dit jaar in de Europese Unie 259.449 volledig elektrische wagens werden verkocht. Dat betekende een stijging met 22 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. Daarmee vertegenwoordigden elektrische voertuigen tijdens het derde kwartaal van dit jaar in de Europese Unie 11,9 procent van de totale autoverkoop.
Bijna alle regio’s droegen tot deze positieve cijfers bij. De grootste winst werd geboekt in Cyprus, waar de verkoop met 490 procent steeg. Daarnaast kon er ook een driecijferige groei worden genoteerd in Letland (231,8 procent), Roemenië (213,4 procent) en Bulgarije (101,7 procent).
In twee landen was er echter sprake van een daling. In Italië gingen de verkopen met 35 procent omlaag, maar ook Denemarken zag de verkopen met 2,6 procent inkrimpen. In België werden tijdens het derde kwartaal van dit jaar 8.650 elektrische wagens verkocht. Dat betekende een stijging met 39,9 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar.
De verkoop van plug-in hybride elektrische wagens viel daarentegen met 6 procent terug. In alle grote markten van de Europese Unie moesten verliezen worden opgetekend. Vele nationale en lokale overheden hebben de subsidies voor plug-in hybrides immers afgebouwd, om de promotie van volledig elektrische wagens te kunnen ondersteunen.
Het marktaandeel van dit type in de totale Europese autoverkoop viel daardoor tijdens het derde kwartaal van dit jaar terug tot 8,5 procent. Bij de andere hybride wagens – aangedreven door een traditionele verbrandingsmotor met elektrische ondersteuning – ging de verkoop anderzijds met 6,9 procent vooruit. Het marktaandeel van deze wagens liep daardoor met 1,3 procentpunt op tot 22,6 procent.
Diesels
De verkoop van wagens met benzinemotoren daalde met 3,3 procent tot 823.360 eenheden. Met een een totaal marktaandeel van 37,8 procent blijft deze categorie op de Europese automarkt echter wel de grootste populariteit genieten.
Bij dieselmotoren was er sprake van een daling met 4,7 procent tot 360.596 eenheden. Hierdoor viel het marktaandeel van de dieselwagens in de totale Europese autoverkoop het voorbije kwartaal van 17,5 procent tot 16,5 procent terug.
Midden vorig decennium vertegenwoordigden dieselwagens nog bijna 52 procent van de totale autoverkopen in de Europese Unie. Berichten over hun negatieve impact op het leefmilieu hebben echter de populariteit van de technologie uitgehold.
De Europese Unie heeft trouwens recent aangekondigd dat midden volgend decennium een verbod op de verkoop van nieuwe wagens op fossiele brandstoffen zal worden ingevoerd. Daardoor zullen alle nieuwe wagens op de Europese automarkt klimaatneutraal zijn.
Uit cijfers van consulent Jato Dynamics bleek eerder al dat er tijdens het derde kwartaal van dit jaar in de Europese Unie in totaal nagenoeg 2,65 miljoen wagens zijn verkocht. Dat betekende nagenoeg een status-quo tegenover dezelfde periode het jaar voordien.
(lb)