Een drone heeft afgelopen nacht de koepel van de Tsjernobyl-reactor aangevallen in Oekraïne. De ontploffing veroorzaakte een gat in de koepel. Volgens het Internationaal Atoomenergieagentschap is het stralingsniveau niet toegenomen. Rusland ontkent betrokkenheid: “Wie iets anders beweert, is uit op provocatie.”
Key Takeaways
- Afgelopen nacht is er een drone ingeslagen in de koepel rond de kerncentrale van Tsjernobyl in Oekraïne.
- Oekraïens president Volodymyr Zelensky legt de schuld op X bij Rusland.
- Rusland ontkent het dat zij de droneaanval op de kerncentrale hebben uitgevoerd.
Afgelopen nacht is er een drone ingeslagen in de koepel rond de kerncentrale van Tsjernobyl in Oekraïne. Er zou aanzienlijke schade en een enorm gat zijn in de koepel. Volgens het Internationaal Atoomenergieagentschap is het stralingsniveau niet toegenomen. Oekraïens president Volodymyr Zelensky legt de schuld op X bij Rusland. “Gisteravond heeft een Russische aanvalsdrone met een brisantkop de schuilkelder van de verwoeste vierde energiecentrale van de kerncentrale Tsjernobyl, die de wereld beschermt tegen straling, getroffen.”
Voor Zelensky is het duidelijk dat Rusland niet uit is op een onderhandeling. “Dit betekent dat Poetin zich absoluut niet voorbereidt op onderhandelingen. Hij bereidt zich voor om de wereld te blijven bedriegen.” (Lees verder onder de tweet.)
Rusland ontkent aanval
Rusland ontkent het dat zij de droneaanval op de kerncentrale hebben uitgevoerd. “Wij vallen geen kernenergie-infrastructuur in Oekraïne aan. Wie beweert dat wij hier een aandeel in hebben, is enkel uit op provocatie”, stelt Dmitry Peskov, woordvoerder van president Vladimir Poetin.
Koepel
De koepel uit 1986 werd gebouwd rond de kerncentrale van Tsjernobyl wegens hoge stralingsniveaus. In 2012 startte de bouw van een 2de koepel rond de eerste omdat die snel scheuren vertoonde. Die koepel werd vannacht geraakt. “Die beschutting beschermt de wereld tegen de radioactiviteit van Reactor 4 van de kerncentrale van Tsjernobyl”, laat Zelensky weten.