Commerzbank-CEO staat open voor gesprekken met UniCredit over overname


Key takeaways

  • Bettina Orlopp, CEO van Commerzbank, staat open voor constructieve gesprekken over de overnamepoging van UniCredit.
  • UniCredit streeft naar volledige zeggenschap na goedkeuring door de Europese Centrale Bank tegen het einde van het jaar.
  • Strategische waarborgen voorkomen dat de Italiaanse gigant eenzijdige structurele veranderingen doorvoert.

Bettina Orlopp, CEO van Commerzbank, heeft zich bereid getoond tot productieve gesprekken met UniCredit, de Italiaanse bankgigant en haar grootste aandeelhouder. Dit komt op een moment dat de in Milaan gevestigde instelling een gedurfde strategie nastreeft om de Duitse kredietverstrekker volledig over te nemen.

In een mededeling aan haar medewerkers erkende Orlopp de dominante positie van UniCredit, nadat de Italiaanse bank met succes bijna 50 procent van het aandelenkapitaal van Commerzbank had verworven.

Streven naar wederzijdse overeenstemming

Orlopp benadrukte dat een constructieve dialoog essentieel is om een gunstig traject voor beide entiteiten uit te stippelen. Ze merkte op dat het bereiken van dit doel afhangt van een wederzijdse overeenstemming over het operationele bedrijfsmodel en de betrokkenheid van alle relevante partijen.

Ondanks de druk van de overname stelde het hoofd van de op één na grootste particuliere financiële instelling van Duitsland dat Commerzbank onderhandelt vanuit een stabiele uitgangspositie, gesteund door haar raad van commissarissen, werknemersvertegenwoordigers en de Duitse staat.

Tijdschema voor de onderhandelingen

De leiding van beide banken is van plan de komende maanden bijeen te komen om stapsgewijs beslissingen te nemen over de volgende fasen van het proces. Orlopp verduidelijkte verder dat zelfs als UniCredit een meerderheidsbelang zou verwerven, het niet op eigen houtje ingrijpende structurele veranderingen zou mogen doorvoeren.

Aandelenbelangen en goedkeuring door toezichthouders

UniCredit verwacht de volledige zeggenschap over Commerzbank te verkrijgen na goedkeuring door de Europese Centrale Bank, waarvan het hoopt dat deze tegen het einde van het lopende jaar zal plaatsvinden.

De Italiaanse bank breidde haar invloed uit via een vrijwillig bod dat in juli werd afgerond, waardoor zij ongeveer 17,6 procent toevoegde aan haar eerdere belang van 26,77 procent, waarmee haar totale aandelenbezit op ongeveer 44,37 procent kwam. Met aanvullende opties voor nog eens 3,22 procent zou UniCredit potentieel 47,59 procent van de onderneming kunnen controleren.

Visie op een Europese bankgigant

Andrea Orcel, de topman van UniCredit, is van mening dat een fusie van de twee instellingen zou leiden tot een dominante speler binnen de Europese banksector. Hij heeft vraagtekens geplaatst bij de levensvatbaarheid op lange termijn van de huidige koers van Commerzbank en suggereert dat de in Frankfurt gevestigde bank onder Italiaans eigendom aanzienlijk meer aandeelhouderswaarde zou genereren.

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Voeg businessam.be toe als preferred source op Google
Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.