Preformateurs en groenen ronden tweede gesprek af

Bart De Wever, Paul Magnette en vertegenwoordigers van Groen en Ecolo hebben een tweede gesprek afgerond over de federale regeringsvorming.

Vandaag vond er een tweede gesprek plaats tussen preformateurs van de federale regering Bart De Wever van N-VA en Paul Magnette van PS. Zij werken momenteel met een strategie die uitgaat van de bubbel van vijf. N-VA, PS, sp.a ,  CD&V en cdH spelen alvast mee. Daar moet nog een liberaal of groen wagentje aangekoppeld worden.

Het staat nu al vast dat er ook een derde gesprek zal komen tussen de preformateurs en de groenen. Wanneer dat plaatsvindt, is nog niet duidelijk.

Oorspronkelijk gingen De Wever en Magnette uit van een bubbel van 5 met daarbij ook de Vlaamse liberalen. Egbert Lachaert, voorzitter van Open Vld, wilde echter niet van die coalitie weten zonder ook zijn Waalse tegenhanger George-Louis Bouchez en MR in de deal te betrekken. Die laatste heeft het echter sterk verbeurd bij N-VA. Uiteindelijk was die positie ook onhoudbaar voor Open Vld.

Dat laat de groenen als enig alternatief voor een volwaardige regering.

Voeg businessam.be toe als preferred source op Google
Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.