Key takeaways
- De Golfstaten zijn op zoek naar betaalbare oplossingen tegen Iraanse droneaanvallen, omdat de kosten van traditionele onderscheppingsraketten onhoudbaar zijn.
- Terra Drone biedt een in Oekraïne ontworpen interceptordrone aan voor 2.500 dollar (2.140 euro) per stuk, aanzienlijk goedkoper dan de miljoenen dollars die Patriot-raketten kosten.
- Gezien de enorme droneproductiecapaciteit van Iran zijn betaalbare tegenmaatregelen zoals de Terra A1-interceptordrone cruciaal voor een effectieve verdediging in de regio.
De Golfstaten zijn op zoek naar betaalbaardere manieren om zich te verdedigen tegen Iraanse droneaanvallen. Deze aanvallen hebben hun voorraad dure, in de Verenigde Staten geproduceerde raketten onder druk gezet. Een Japans bedrijf, Terra Drone, promoot een in Oekraïne ontworpen interceptordrone die slechts 2.500 dollar (2.140 euro) per stuk kost. Dat meldt Reuters.
Behoefte aan betaalbare verdediging
Deze betaalbaarheid is vooral aantrekkelijk gezien het enorme aantal drones dat Iran inzet. Sinds het begin van het conflict heeft Teheran duizenden goedkope drones gelanceerd, vergelijkbaar met de Shahed-drones die Rusland in Oekraïne gebruikt. Traditionele verdedigingsmethoden die afhankelijk zijn van dure interceptorraketten blijken onhoudbaar. Als gevolg daarvan groeit het besef dat goedkopere systemen die in grote aantallen worden ingezet, effectiever zouden kunnen zijn tegen deze nieuwe dreiging.
Toru Tokushige, CEO van Terra Drone, heeft sinds het begin van het conflict een aanzienlijke toename van het aantal aanvragen uit het Midden-Oosten waargenomen. Het bedrijf benadrukt het grote kostenverschil tussen zijn interceptordrone en traditionele raketafweersystemen. Terwijl een Patriot-interceptorraket ongeveer 4 miljoen dollar (3,4 miljoen euro) kan kosten, wordt een Shahed-drone geschat op slechts 20.000 dollar (17.000 euro), afhankelijk van de productie.
10.000 drones per maand
Deze ongelijkheid maakt het cruciaal om een betaalbare tegenmaatregel te vinden. De droneproductiecapaciteit van Iran wordt geschat op ongeveer 10.000 drones per maand. Terra Drone betrad vorige maand de militaire markt in samenwerking met een Oekraïense start-up genaamd Amazing Drones. Samen ontwikkelden ze de Terra A1-interceptordrone, die specifiek is ontworpen om aanvallen in Shahed-stijl tegen te gaan.
Terra A1 wordt getest
Volgens hun overeenkomst zal Terra Drone de marketing in het buitenland verzorgen en productie-expertise leveren. Hoewel de Terra A1 nog niet in gevechtssituaties is ingezet, wordt verwacht dat hij de komende maanden aan het Oekraïense leger zal worden geleverd voor tests.
Terra Drone is al aanwezig in Saoedi-Arabië door de levering van meet- en inspectiedrones aan Aramco, de staatsoliemaatschappij. Deze gevestigde relatie zou de oprichting van productiefaciliteiten voor interceptordrones in het Midden-Oosten kunnen vergemakkelijken, waarbij gebruik wordt gemaakt van de productiekracht van Japan.
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

