Key takeaways
- McKinsey & Co. heeft wereldwijd ongeveer 200 technologiebanen geschrapt om taken te automatiseren met behulp van artificiële intelligentie (AI).
- Het bedrijf is van plan zijn investeringen te richten op klantgerichte functies, terwijl het aantal niet-klantgerichte functies mogelijk zal worden teruggebracht.
Het Amerikaanse adviesbureau McKinsey & Co. heeft wereldwijd ongeveer 200 banen in de technologiesector geschrapt. Die stap maakt deel uit van de strategie van het bedrijf om artificiële intelligentie (AI) te gebruiken voor het automatiseren van bepaalde functies en volgt een trend bij concurrenten in de sector.
Gebruik AI
Bronnen die bekend zijn met de plannen van McKinsey geven aan dat het de komende twee jaar mogelijk is dat nog meer banen in verschillende functies worden geschrapt, naarmate het bedrijf meer gebruik gaat maken van AI.
McKinsey evalueert actief welke taken effectief door AI kunnen worden uitgevoerd, aldus de bronnen. Een woordvoerder van het bedrijf benadrukte dat AI ongekende mogelijkheden biedt voor zowel McKinsey als haar klanten. Daarnaast wees het bedrijf op de voortdurende inspanningen om de effectiviteit en efficiëntie van professionele ondersteuningsfuncties te verbeteren, onder meer door het gebruik van AI.
Klantgerichte rollen
Het bedrijf heeft ongeveer 40.000 mensen in dienst, waaronder ongeveer 3.000 partners. In een interview in september zei Bob Sternfels, Global Managing Partner, dat McKinsey van plan was om het aantal klantgerichte medewerkers te verhogen en tegelijkertijd het aantal medewerkers in niet-klantgerichte functies te verminderen. Hij beklemtoonde dat de resterende werknemers zouden profiteren van de huidige technologieën en de vooruitgang op het gebied van AI.
Bankensector
De snelle vooruitgang op het gebied van informatica leidt tot personeelsdilemma’s in diverse sectoren, omdat de technologie veel functies overbodig maakt. Bloomberg Intelligence voorspelt dat alleen al banken wereldwijd in de komende drie tot vijf jaar tot 200.000 banen kunnen schrappen, doordat AI steeds meer taken overneemt die traditioneel door mensen werden uitgevoerd.
Jamie Dimon, CEO van JPMorgan, heeft consequent de potentiële voordelen van AI gesignaleerd en erkent zelfs de rol ervan bij het verplaatsen van banen. Grote banken over de hele wereld experimenteren al enkele jaren met AI, gedreven door het potentieel om de productiviteit te verbeteren en de kosten te verlagen. Citigroup heeft eerder geschat dat de technologie tegen 2028 een extra 170 miljard dollar (ongeveer 146,9 miljard euro) zou kunnen genereren voor de bankensector, waarbij een aanzienlijk percentage van de functies naar alle waarschijnlijkheid geautomatiseerd zal worden. (fc)
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

