BYD roept 115.000 voertuigen terug door accuproblemen


Key takeaways

  • BYD roept meer dan 115.000 voertuigen terug door ontwerpfouten en veiligheidsproblemen met de accu.
  • De terugroepactie heeft betrekking op modellen uit de Tang-serie (geproduceerd tussen maart 2015 en juli 2017) en Yuan Pro elektrische voertuigen (geproduceerd tussen februari 2021 en augustus 2022).
  • BYD heeft al eerder terugroepacties gedaan voor andere voertuigmodellen door brandgevaar en defecten in de besturingseenheid.

De Chinese autofabrikant BYD roept zijn grootste terugroepactie tot nu toe uit, waarbij meer dan 115.000 voertuigen betrokken zijn. De terugroepactie heeft betrekking op modellen uit de Tang- en Yuan Pro-serie die tussen 2015 en 2022 zijn geproduceerd.

De overheidsdienst voor marktregulering heeft bekendgemaakt dat de terugroepactie voortkomt uit ontwerpfouten en mogelijke veiligheidsrisico’s voor de batterij. BYD heeft een plan ingediend waarin de terugroeping wordt beschreven van 44.535 voertuigen uit de Tang-serie die zijn geproduceerd tussen maart 2015 en juli 2017. Deze voertuigen kunnen een abnormale werking vertonen door ontwerpfouten in specifieke onderdelen.

Productiefouten verhelpen

Daarnaast zal het bedrijf 71.248 Yuan Pro elektrische voertuigen terugroepen die geproduceerd zijn tussen februari 2021 en augustus 2022. Deze terugroepactie heeft betrekking op fabricageproblemen met de installatie van de batterij. Deze grote terugroepactie volgt op eerdere maatregelen van BYD. In januari riep de autofabrikant 6.843 Fangchengbao Bao 5 plug-in hybride SUV’s terug door brandgevaar.

Daarvoor werden in september 2024 bijna 97.000 Dolphin en Yuan Plus EV’s teruggeroepen door een fabricagefout in de besturingsregeleenheid, die mogelijk brandgevaar opleverde. (fc)

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.