Key takeaways
- Zuid-Korea zal 54 K2-tanks en 141 K808-pantservoertuigen naar Peru exporteren.
- Dit vertegenwoordigt de eerste tankexport van Zuid-Korea naar Latijns-Amerika en de grootste verkoop van landwapens in de regio.
- De overeenkomst is bedoeld om de samenwerking op het gebied van defensie tussen Zuid-Korea en Peru te versterken.
Zuid-Korea heeft een belangrijke stap gezet op de wereldwijde wapenmarkt met een overeenkomst om militaire voertuigen te exporteren naar Peru. In de overeenkomst, die dinsdag in Peru is ondertekend, zal Hyundai Rotem, een Zuid-Koreaans defensiebedrijf, samenwerken met de wapen- en munitiefabriek van het Peruaanse leger. Samen zullen ze tegen volgend jaar 54 K2-hoofdgevechtstanks en 141 K808-pantservoertuigen op wielen leveren.
Eerste tank-export naar Latijns-Amerika
De overeenkomst is een belangrijke mijlpaal voor Zuid-Korea, aangezien het de eerste tankexport naar Latijns-Amerika is en de grootste verkoop van landwapens in de regio. De ondertekeningsceremonie werd bijgewoond door onder andere de Peruaanse president Jose Jeri en Lee Yong-chul, hoofd van Zuid-Korea’s Defence Acquisition Programme Administration.
De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung toonde zich optimistisch over de overeenkomst en benadrukte het potentieel ervan om de samenwerking op het gebied van defensie te versterken en de banden tussen de wapenindustrieën van de twee landen te verstevigen.
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

