Key takeaways
- Vlaamse ministers zien af van vier indexverhogingen, wat resulteert in een loonsverlaging van 8 procent.
- De regering schaft de woon- en huishoudvergoedingen voor ministers af om de transparantie te vergroten.
- Alle onkostenvergoedingen van ministers worden samengevoegd tot één enkele betaling van 1.529 euro.
De Vlaamse regering heeft twee maatregelen beslist met betrekking tot het loon van de ministers. Ministers zullen afzien van vier indexverhogingen tot het einde van hun mandaat, dat eindigt in 2029. Deze loonsverlaging van 8 procent betekent een besparing van ongeveer 215.000 euro. Tijdens de vorige legislatuur is een gelijkaardige maatregel doorgevoerd.
Verhoogde transparantie
Daarnaast is de regering van plan om de transparantie in de onkostenvergoedingen te vergroten. De huisvestings- en huishoudvergoedingen van ministers zullen worden afgeschaft. Als gevolg hiervan zullen alle onkostenvergoedingen worden geconsolideerd en afgerond op 1.529 euro.
Voorheen ontvingen Vlaamse ministers een huisvestingstoelage van 1.150 euro bovenop hun salaris. Deze forfaitaire vergoeding dekte de kosten voor huisvesting en schoonmaak. De oppositiepartij PVDA heeft deze toelage herhaaldelijk bekritiseerd, en coalitiepartner Vooruit heeft ook gepleit voor de herziening ervan.
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

