Vlaams Belang stelt tien wetten voor om de drugscrisis in België te bestrijden


Key takeaways

  • Vlaams Belang stelt tien wetgevingsinitiatieven voor om het “escalerende drugsprobleem” in België aan te pakken.
  • De partij pleit voor economische sancties en betere gegevensuitwisseling om drugshandelsnetwerken te ontmantelen.
  • Om de strijd tegen drugs te financieren, stelt Vlaams Belang een “Drugfonds” voor, dat gebruikmaakt van in beslag genomen criminele vermogens om de wetshandhaving en het rechtssysteem te versterken.

Vlaams Belang stelt tien wetgevingsinitiatieven voor om het groeiende drugsprobleem in België aan te pakken. Zij stellen dat het probleem is geëscaleerd tot een structurele crisis, waarbij de haven van Antwerpen fungeert als belangrijkste toegangspoort voor cocaïne naar Europa. De partij beweert dat deze illegale activiteiten miljarden opbrengen voor criminele netwerken, terwijl ze de wetshandhaving en gevangenissen overbelasten.

Aanpak van drugshandel

Om dit aan te pakken, stelt Vlaams Belang een veelzijdige aanpak voor. Zij pleiten voor diplomatieke en economische sancties tegen landen die onvoldoende controle uitoefenen op de drugshandel naar België. Bovendien roepen zij op tot een betere uitwisseling van gegevens tussen het Federaal Ministerie van Economie, de Autoriteit voor Financiële Diensten en Markten (FSMA) en de Nationale Bank om bestaande drugsnetwerken bloot te leggen.

Bescherming van onderzoeksrechters

Vlaams Belang erkent het gevaar waarmee onderzoeksrechters die zich bezighouden met drugsgerelateerde zaken worden geconfronteerd en stelt wetgeving voor om hen te beschermen tegen bedreigingen en druk van criminele organisaties. Dit houdt in dat hun identiteit tijdens onderzoeken onder strikte voorwaarden tijdelijk wordt afgeschermd.

De partij wijst ook op de aanhoudende onderfinanciering van de wetshandhaving en het rechtssysteem als een belangrijk obstakel in de strijd tegen drugsgerelateerde criminaliteit. Zij stelt voor een “Drugfonds” op te richten om alle opbrengsten van de strijd tegen de georganiseerde misdaad en drugshandel te centraliseren en deze uitsluitend te herinvesteren in veiligheid, justitie en wetshandhaving. Dit fonds zou volgens Vlaams Belang een autonome financiële stroom creëren die onafhankelijk is van de reguliere begroting, waarbij in beslag genomen criminele winsten worden gebruikt voor directe versterking van de wetshandhaving.

Ondermijning van de criminele infrastructuur

Vlaams Belang pleit verder voor versterking van het economisch toezicht en ontmanteling van lege vennootschappen en dubieuze ondernemingen die vaak worden gebruikt voor drugsgerelateerde activiteiten en het witwassen van geld. Zij zijn van mening dat het ondermijnen van de bedrijfsinfrastructuur van criminele organisaties een proactieve bestrijding van drugsgerelateerde criminaliteit door middel van economische maatregelen mogelijk maakt.

Ten slotte wil Vlaams Belang drugsgebruikers rechtstreeks aanpakken. Zij vestigen de aandacht op rapporten van openbare centra voor maatschappelijk welzijn (OCMW’s) over drugsgerelateerde problemen en stellen voor om personen die een sociale uitkering aanvragen en van wie het vermoeden bestaat dat zij drugs gebruiken, verplicht te onderwerpen aan een drugstest. Zij stellen ook voor om personen met een gedocumenteerde verslaving die behandeling weigeren, volledige sociale bijstand te ontzeggen.

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.