Ook Vlaams Belang-voorzitter Tom Van Grieken gaf een 1 mei-speech, waarbij hij zijn ‘koopkrachtplan’ presenteerde.
- En qua beloften deed ook Vlaams Belang, sociaal-economisch nadrukkelijk linkser dan de afgelopen decennia, haar duit in het zakje. Op de gezinsdag in Plopsaland onthulde voorzitter Tom Van Grieken (Vlaams Belang) zijn ‘koopkrachtplan’ en daarin dus ook heel precieze bedragen van wat de kiezer dan wel mag verwachten.
- Vlaams Belang komt uit bij “minstens 239 euro netto voor elke werkende Vlaming per maand”. De methode is niet nieuw, Vlaams Belang kwam er al eerder mee: een fiscale hervorming die de belastingvrije som verhoogt, én de belastingschijven verlaagt.
- Vooral de financiering is niet evident, of eerder politiek utopisch: het totale plaatje moet 8,5 miljard euro kosten, maar daarvan komt het leeuwendeel er via “Vlaamse autonomie”, door de transfers in de sociale zekerheid te stoppen en de fiscaliteit en de sociale zekerheid te splitsen.
- Dat moet dan 7,5 miljard extra voor Vlaanderen per jaar opleveren: 5,3 miljard voor de fiscaliteit en 2,2 miljard voor de sociale zekerheid. Daarnaast is er nog een klassieker van de Belangers: de “asielfactuur” schrappen, en zo 1,1 miljard euro per jaar vrijmaken.