Verenigde Staten keuren militair hulppakket van 100 miljoen dollar voor Vietnam goed


Key takeaways

  • De Verenigde staten hebben 100 miljoen dollar aan militaire hulp goedgekeurd om de C-130-vliegtuigen van Vietnam te moderniseren.
  • Hanoi is actief bezig met het vervangen van verouderde Russische apparatuur door westerse defensietechnologie.
  • Gediversifieerde strategische partnerschappen versterken de veiligheid van Vietnam in de Zuid-Chinese Zee.

De Amerikaanse regering heeft toestemming gegeven voor een mogelijke militaire bijstandsovereenkomst ter waarde van 100 miljoen dollar (86 miljoen euro) met Vietnam, gericht op het onderhoud en de uitrusting van C-130 Hercules-vliegtuigen.

Deze stap markeert een mogelijk hoogtepunt in de defensiesamenwerking tussen de twee landen, aangezien het pakket essentiële onderdelen omvat, zoals propellers, reserveonderdelen, trainingsmateriaal en grondondersteuningsapparatuur. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken zal RTX Corp. naar verwachting optreden als de hoofdaannemer voor deze diensten.

Versterking van de veiligheid in de Indo-Pacific

Ambtenaren verklaarden dat de deal aansluit bij de Amerikaanse belangen op het gebied van nationale veiligheid en buitenlands beleid door de transport- en luchtvaartcapaciteiten van een belangrijke bondgenoot in de Indo-Pacifische regio te versterken.

Hoewel de Vietnamese regering nog geen officiële verklaring heeft afgegeven, volgt de aankondiging op een bericht op sociale media van vertegenwoordiger Michael Baumgartner, die liet doorschemeren dat de verkoop van drie C-130-transportvliegtuigen – wereldwijd hoog aangeschreven vanwege hun bruikbaarheid – binnenkort zou worden afgerond.

Afstappen van materieel uit Rusland

Deze verschuiving in de aankopen onderstreept de bredere strategie van Vietnam om af te stappen van zijn langdurige afhankelijkheid van militair materieel uit de Sovjet-Unie en Rusland. Vanwege de huidige internationale sancties en verstoringen in de toeleveringsketen die Moskou treffen, betrekt Hanoi steeds meer defensietechnologie uit de VS, Zuid-Korea, India en diverse Europese landen.

Diversificatie

Deze trend naar diversificatie wordt verder onderstreept door een recente overeenkomst met India om Vietnam te voorzien van BrahMos supersonische kruisraketten. Samen illustreren deze ontwikkelingen de dringende drang van Vietnam om zijn militaire infrastructuur te moderniseren en nieuwe strategische partnerschappen aan te gaan om de veiligheid te handhaven te midden van de aanhoudende spanningen in de Zuid-Chinese Zee.

Wil je meer defensienieuws ontvangen? Schrijf je hier in op onze wekelijkse Defensie Insider-nieuwsbrief.

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Voeg businessam.be toe als preferred source op Google
Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.