Key takeaways
- De Tsjechische regering is tegen het door de EU voorgestelde emissiehandelssysteem ETS2, uit vrees voor hogere energiekosten.
- Tsjechische functionarissen geloven dat ETS2 een negatieve invloed zou kunnen hebben op hun vermogen om wereldwijd te concurreren met landen als China en de Verenigde Staten.
- Het land zoekt steun bij andere EU-lidstaten om ETS2 te ontmantelen.
De nieuwe Tsjechische regering, onder leiding van premier Andrej Babis, neemt een ferm standpunt in tegen het voorgestelde emissiehandelssysteem van de Europese Unie, ETS2. Dit systeem, ontworpen om de koolstofuitstoot in de bouw- en transportsector vanaf 2028 te verminderen, maakt deel uit van het bredere Green Deal-initiatief van de EU.
Zorgen over economische gevolgen
De Tsjechische minister van Industrie, Karel Havlicek, heeft zijn bezorgdheid geuit dat ETS2 een negatief effect zou kunnen hebben op het concurrentievermogen van de Tsjechische industrie door de energiekosten op te drijven. Hij stelt dat het land concurrerend moet blijven op het wereldtoneel, vooral tegenover economische machten als China en de Verenigde Staten.
Het verzet van de Tsjechische regering tegen ETS2 effent de weg voor een mogelijk conflict met de EU. Ze is actief op zoek naar steun van andere lidstaten om het systeem te ontmantelen, waarbij ze zich beroept op de potentiële economische lasten die het met zich meebrengt. (jv)
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

