Ex-geheime dienst agent waarschuwt voor mogelijke aanslag op Trump


Key takeaways

  • Een voormalige agent van de geheime dienst maakt zich ernstig zorgen over de veiligheid van Donald Trump.
  • Hij gelooft dat een mogelijke aanslag op Trump aanzienlijk ernstiger kan zijn dan eerdere pogingen.
  • De agent heeft geen vertrouwen in het vermogen van de geheime dienst om een dergelijke aanslag te voorkomen vanwege hun tekortkomingen.

Een voormalige agent van de geheime dienst, Richard Staropoli, heeft ernstige zorgen geuit over de veiligheid van Donald Trump in de aanloop naar zijn inauguratie. Tijdens een interview op FOX News waarschuwde Staropoli dat een mogelijke aanslag op Trump veel ernstiger zou kunnen zijn dan de twee moordaanslagen die hij eerder dit jaar te verwerken kreeg. Hij verklaarde dat hij geen vertrouwen heeft in het vermogen van de geheime dienst om een dergelijke aanslag te voorkomen, benadrukte hun tekortkomingen en suggereerde dat ze er niet in zijn geslaagd om de hoge normen uit het verleden te handhaven.

Staropoli wees op de recente getuigenis van waarnemend directeur Ronald Rowe en andere ambtenaren van de geheime dienst voor een taskforce van het Huis die een van de eerdere moordpogingen onderzoekt als bewijs van hun onvermogen om Trump adequaat te beschermen. Hij is van mening dat dit incident nooit had mogen plaatsvinden en bekritiseerde de focus van de dienst op technologische oplossingen zoals drones, terwijl het fundamentele belang van menselijke intelligentie en mankracht voor de veiligheid wordt verwaarloosd.

Zorgen over de capaciteiten van de geheime dienst

Hij benadrukte ook een bijzonder verhitte uitwisseling tijdens de getuigenis in het Huis, waar Rowe werd geconfronteerd met intense vragen van de Republikeinse afgevaardigde Pat Fallon over zijn aanwezigheid bij een 9/11 herdenkingsevenement. Dit incident illustreert nog maar eens hoe kritisch en wantrouwend de prestaties van de Secret Service zijn.

Eerdere kritiek en waarschuwingen

Staropoli’s waarschuwingen komen in het licht van eerdere scherpe kritiek aan het adres van Kimberly Cheatle, voormalig directeur van de geheime dienst, die werd beschuldigd van het feit dat ze had moeten worden ontslagen voor haar vermeende falen om Trump adequaat te beschermen.

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.