Key takeaways
- McDonald’s benoemt Skye Anderson tot hoofd van de Amerikaanse activiteiten om de operationele kwaliteit en klantenservice in zijn belangrijkste markt verder te verbeteren.
- De wissel aan de top komt op een moment dat de groei in de Verenigde Staten afzwakt door economische tegenwind en een dalend aantal gasten, ondanks hogere bestedingen per klant.
- Met het wereldwijde programma McDonald’s Next zet de fastfoodketen in op menuvernieuwing, modernisering van restaurants en een efficiëntere bedrijfsvoering om de groei aan te jagen.
Om de operationele kwaliteit en klantenservice binnen zijn belangrijkste Amerikaanse markt te verbeteren, heeft McDonald’s Skye Anderson benoemd tot de nieuwe leider van zijn Amerikaanse activiteiten. Anderson, die al 26 jaar bij de organisatie werkt en recentelijk de functie van Chief Operating Officer voor de Verenigde Staten bekleedde, vervangt Joe Erlinger.
CEO Chris Kempczinski merkte op dat, hoewel wereldwijde strategieën effectief zijn, het bedrijf van plan is de prestaties en normen specifiek binnen de VS naar een hoger niveau te tillen.
Economische tegenwind
De leiderschapswisseling vindt plaats terwijl het bedrijf zich in een uitdagend economisch klimaat bevindt. Uit recente financiële gegevens blijkt een bescheiden stijging van 0,8 procent in de omzet van vergelijkbare vestigingen in de VS voor het kwartaal dat eindigde op 30 juni.
Hoewel dit in lijn lag met de marktverwachtingen, betekent het een vertraging ten opzichte van eerdere binnenlandse groei. Het bedrijf constateerde een daling in het totale aantal gasten, hoewel de totale omzet werd ondersteund door hogere gemiddelde transactiewaarden en de verkoop van premiumproducten.
Strategische menuwijzigingen
Als reactie op de afgenomen bestedingen door consumenten met een lager inkomen heeft de hamburgergigant op waarde gerichte promoties geïmplementeerd en producten met een hoge marge, zoals dirty sodas, aan het menu toegevoegd.
Die inspanningen maken deel uit van een breder wereldwijd initiatief met de naam McDonald’s Next, dat zich richt op het vernieuwen van winkelontwerpen, het verbeteren van de service en het introduceren van aantrekkelijke menu-uitbreidingen zoals handgepaneerde kip en visueel opvallende dranken die zijn ontworpen voor sociale media.
Financiële resultaten
Financieel rapporteerde McDonald’s voor het tweede kwartaal een nettowinst van 2,36 miljard dollar (2 miljard euro), een stijging van 5 procent ten opzichte van vorig jaar. Hoewel de totale omzet van 7,1 miljard dollar (6,2 miljard euro) iets achterbleef bij de prognoses van analisten, overtrof de gecorrigeerde winst per aandeel met 3,38 dollar de verwachtingen.
Van Anderson wordt verwacht dat zij haar ervaring in wereldwijde zakelijke dienstverlening en haar reputatie als ‘change agent’ zal inzetten om de bedrijfsvoering te moderniseren en het gevoel van urgentie binnen het Amerikaanse systeem te stimuleren.
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

