Key takeaways
- Tesla overtrof de leveringsprognoses met een stijging van 25 procent, aangedreven door de Europese vraag.
- BYD behoudt zijn wereldwijde voorsprong in volume ondanks het regionale herstel van Tesla.
- Strategische koerswijzigingen verleggen de focus van het bedrijf naar AI en autonome robotaxi’s.
Tesla rapporteerde voor het tweede kwartaal een stijging van 25 procent in de leveringen van voertuigen. Het bedrijf overtrof daarmee de analistenverwachtingen van 404.000 eenheden met een totaal van 480.126. De groei werd grotendeels aangedreven door de toegenomen belangstelling voor elektrische voertuigen in heel Europa, gestimuleerd door stijgende brandstofkosten door conflicten in het Midden-Oosten. Dat meldt de Financial Times.
Herstel op de Europese markt
Tesla heeft zijn positie in Europa opnieuw versterkt, nadat het eerder de status als grootste fabrikant van elektrische voertuigen had verloren aan het Chinese BYD. Dat verlies werd deels toegeschreven aan publieke reacties op de politieke standpunten van Elon Musk.
Uit gegevens van Acea blijkt een jaarlijkse stijging van 57 procent in het aantal nieuwe registraties in het Verenigd Koninkrijk en Europa, met een totaal van 118.068 eenheden in de eerste vijf maanden van 2026. BYD behoudt een lichte voorsprong in regionaal marktaandeel, met 2,3 procent tegenover 2 procent voor Tesla.
Wereldwijd volume
Op wereldniveau blijft BYD Tesla overtreffen in totale volumes. In de eerste jaarhelft leverde het Chinese bedrijf ongeveer 867.000 elektrische wagens, tegenover 838.149 bij Tesla. Tesla stopte ook de productie van zijn high-end modellen Model S en Model X in het kader van een strategische verschuiving naar AI en robotica.
Terugval op de Amerikaanse markt
De sterkere prestaties in China en Europa vormden een cruciale buffer tegen de dalende verkoopcijfers in de Verenigde Staten. De Amerikaanse vraag daalde na het aflopen van de belastingvoordelen voor elektrische auto’s en de afschaffing van emissievoorschriften door president Trump. Cox Automotive voorspelde een daling van 20 procent op jaarbasis in de Amerikaanse verkoop voorafgaand aan het officiële rapport.
Technologische uitbreiding
Voor de toekomst breidt Tesla zijn technologische bereik uit. Nederland is het eerste Europese land geworden dat de volledig zelfrijdende functie goedkeurde, hoewel gebruikers nog steeds alert moeten blijven. Het bedrijf geeft prioriteit aan de uitrol van autonome robotaxi’s, die momenteel actief zijn in Texas en Californië, om de felle wereldwijde concurrentie van westerse en Chinese fabrikanten het hoofd te bieden. (lv)
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

