Key takeaways
- Target overtrof de verwachtingen voor de winst per aandeel, ondanks een vierde opeenvolgend kwartaal van dalende klantenaantallen en omzet.
- Het bedrijf verwacht voor het huidige boekjaar een stijging van 2 procent in de netto-omzet, dankzij een vergelijkbare omzetstijging en de opening van nieuwe winkels.
- De nieuwe CEO Michael Fiddelke voert een herstelplan door dat gericht is op het herstellen van de merkreputatie van Target, het verbeteren van de klantervaring en het benutten van technologie.
Target heeft dinsdag zijn laatste kwartaalcijfers bekendgemaakt. De retailgigant kende opnieuw een kwartaal van dalende omzet en aantal klanten. Desondanks steeg de aandelenkoers van het bedrijf, omdat de winst per aandeel de verwachtingen van analisten overtrof.
Positieve verschuiving
De nieuw aangetreden CEO van Target, Michael Fiddelke wijst in het persbericht naar de positieve verschuiving in de verkoop- en bezoekersaantallen. De omzetgroei in februari ten opzichte van vorig jaar is voor hem een belangrijke mijlpaal op weg naar herstel. Dinsdag zal hij tijdens een investeerdersbijeenkomst een meer gedetailleerd herstelplan presenteren.
Target verwacht een stijging van 2 procent in de netto-omzet voor het huidige boekjaar, met een verwachte groei in elk kwartaal. Deze groei zal naar verwachting aangedreven worden door een combinatie van vergelijkbare omzetstijgingen en bijdragen van nieuwe winkelopeningen en niet-handelsverkopen, zoals reclame en lidmaatschappen. De retailgigant verwacht ook dat de gecorrigeerde winst per aandeel voor het hele jaar tussen de 7,50 en 8,50 dollar (6,35 tot 7,35 euro) zou liggen.
Gemiste omzetdoelstellingen
Target overtrof de winst per aandeel-ramingen. Toch bleef de omzet in het vierde kwartaal achter bij de verwachtingen van Wall Street. Dit was het vierde opeenvolgende kwartaal waarin zowel het aantal klanten in de winkels als online daalde. De nettowinst voor het kwartaal daalde ten opzichte van vorig jaar.
Target werkt actief aan het omkeren van een aantal jaren van matige prestaties. Factoren die hebben bijgedragen aan deze neergang zijn onder meer interne misstappen en bredere economische druk. Na een sterke stijging van de omzet tijdens de Covid-19-pandemie is de jaaromzet de afgelopen vier jaar relatief stabiel gebleven.
Aandelenprestaties en ontslagen
De aandelenkoers van het bedrijf is de afgelopen drie jaar aanzienlijk gedaald, hoewel er dit jaar enig herstel te zien is. In een poging om zijn activiteiten nieuw leven in te blazen, heeft Target in oktober een grootschalig ontslagprogramma doorgevoerd. Hierdoor is het personeelsbestand van het bedrijf sterk ingekrompen.
Sommige klanten hebben hun ontevredenheid geuit over de veranderingen bij Target. Ze wijzen daarbij naar problemen zoals de verslechterende winkelomstandigheden en minder aantrekkelijke artikelen. Er is ook bezorgdheid geuit over het standpunt van het bedrijf ten aanzien van diversiteit, gelijkheid en inclusie-initiatieven.
Target heeft onlangs, om aan de zorgen van de klanten tegemoet te komen, plannen aangekondigd om te investeren in winkelpersoneel. Hiervoor zullen er wel een aantal functies in de distributiecentra en regionale kantoren verdwijnen. (ev)(fc)
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

