SK Hynix investeert ruim 11 miljard euro in nieuw chipcentrum in Zuid-Korea


Key takeaways

  • SK Hynix investeert 12,9 miljard dollar (ongeveer 11,1 miljard euro) in een nieuwe geavanceerde verpakkingsfabriek om te voldoen aan de sterk stijgende vraag naar high-bandwidth memory (HBM), dat cruciaal is voor AI-processors.
  • Dankzij geavanceerde verpakkingstechnologie kan SK Hynix meerdere geheugenchips efficiënt combineren, waardoor de prestaties worden verbeterd en de omvang wordt verkleind voor de bloeiende AI-markt.
  • Hoewel de stijgende geheugenkosten als gevolg van AI-gedreven ontwikkelingen een uitdaging vormen voor elektronicafabrikanten, zorgen ze voor een aanzienlijke winstgroei voor toonaangevende geheugenproducenten zoals SK Hynix.

SK Hynix, een belangrijke speler in de geheugenchipindustrie, heeft een aanzienlijke investering van 12,9 miljard dollar (ongeveer 11,1 miljard euro) aangekondigd voor de bouw van een nieuwe geavanceerde verpakkingsfabriek in Cheongju, Zuid-Korea.

Die uitbreiding is bedoeld om te voldoen aan de sterk stijgende vraag naar high-bandwidth memory (HBM), een cruciaal onderdeel van AI-processors. De bouw zal naar verwachting in april van start gaan en de fabriek zal naar verwachting eind 2027 operationeel zijn.

Geavanceerde verpakkingstechnologie

Dankzij geavanceerde verpakkingstechnologie kan SK Hynix meerdere geheugenchips combineren tot één zeer efficiënte eenheid, waardoor de prestaties worden verbeterd en de omvang wordt verkleind. Dit stelt SK Hynix in staat om te profiteren van de bloeiende AI-markt, waar HBM een cruciale rol speelt in de aandrijving van geavanceerde processors van bedrijven als Nvidia.

De investering volgt op een trend van toenemende HBM-productie bij toonaangevende chipfabrikanten. Analisten uit de sector voorspellen een aanzienlijke groei voor de HBM-markt, met een verwacht samengesteld jaarlijks groeipercentage van 33 procent tussen 2025 en 2030.

Stijgende kosten

De verschuiving naar AI-gestuurd geheugen heeft echter geleid tot een beperkt aanbod van conventionele geheugentypes, wat heeft geresulteerd in prijsstijgingen in de hele elektronica-industrie. TrendForce, een technologisch onderzoeksbureau, voorspelt voor dit kwartaal een dramatische stijging van de prijzen voor dynamisch random access memory (DRAM) ten opzichte van vorig jaar.

Hoewel de stijgende geheugenkosten een uitdaging vormen voor elektronicafabrikanten, hebben ze aanzienlijke voordelen opgeleverd voor geheugenproducenten zoals SK Hynix en Samsung. Samsung rapporteerde onlangs een bijna verdrievoudiging van de bedrijfswinst voor het kwartaal december.

Mogelijke notering in VS

SK Hynix overweegt ook een notering op de Amerikaanse aandelenmarkt na sterke prestaties in Zuid-Korea. De aandelen van het bedrijf zijn sinds het begin van het jaar met ongeveer 12 procent gestegen, hoewel ze vandaag een lichte daling kenden. (fc)

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.